Copy LinkXFacebookShare

Setki ciągników zablokowały ulice Madrytu. Rolnicy domagają się pomocy rządowej w związku z m.in. suszą

W środę rano ulicami Madrytu przejechały setki ciągników w ramach protestu rolników i hodowców, którzy domagają się od rządu większej pomocy w związku z suszą i rosnącymi kosztami produkcji.

Traktory udekorowane hiszpańskimi, regionalnymi i związkowymi flagami jechały w kierunku ministerstwa rolnictwa, blokując centralne ulice stolicy w okolicy Parku Retiro i Muzeum del Prado, a rolnicy trąbili i wystrzeliwali petardy.

Protesty pod hasłem “Marsz Suszy” zorganizowała federacja związków rolników i hodowców. Setki ciągników wjechały do Madrytu z różnych części kraju już w poniedziałek, m.in. z Katalonii i Walencji, Estremadury, Kastylii – La Mancha i Kastylii y Leon. Według producentów rolnych wielkość pomocy zatwierdzonej do tej pory przez rząd pokrywa zaledwie 3 proc. strat sektora.

Przez pandemię i wojnę na Ukrainie koszty produkcji poszybowały w górę, a teraz nie wiadomo dlaczego spadają ceny zboża. jesteśmy doprowadzani do ruiny – mówił rolnik pytany przez telewizję Antena3.

Bezpieczeństwa na ulicach Madrytu pilnowały policja, Gwardia Cywilna i służby ochrony cywilnej. Ze względu na blokady ulic władze stolicy zaleciły korzystanie z transportu publicznego.

Zobacz nas w Google News

pierwsze ognisko ASF u świń, ognisko ASF, ASF, afrykański pomór świń, trzoda chlewna, warchlaki, GIW
Aktualności

Pierwsze ognisko ASF u świń! Wirus na fermie warchlaków

Aktualności

Traktorzysta ranny. A 59-latek zginął między ciągnikiem i przyczepą

Olimpiada

Finał XLIX edycji  OWiUR w Poznaniu rozpoczęty. Trwają zmagania