Rzeźnicy domagają się ochrony przed agresywnymi weganami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
03-07-2018,7:40 Aktualizacja: 03-07-2018,7:50
A A A

Rzeźnicy we Francji wystosowali pismo do francuskiego ministra spraw wewnętrznych Gerarda Collomba z prośbą o ochronę przed przemocą i zastraszaniem ze strony agresywnych grup wegańskich, które chcą "narzucić swój styl życia ogromnej większości ludzi".

Agencja AFP dotarła do listu, który w zeszłym tygodniu został wysłany do ministra przez szefa związku rzeźników (CFBCT) Jeana-Francoisa Guiharda reprezentującego interesy 18 tysięcy przedsiębiorstw na terenie całej Francji.

rzeźnik, promocja zawodu rzeźnika, Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP

Będzie ogólnopolska promocja rzeźnickiego fachu

Czy którykolwiek z najmłodszych uczniów marzy o tym, aby w przyszłości być rzeźnikiem? Wątpliwe. Ale być może przekona ich do tego specjalna kampania informacyjna. "Działania informacyjno-promocyjne dot. zawodu rzeźnika" -...
"Liczymy na wasze służby i wsparcie całego rządu, aby przemoc fizyczna, werbalna i moralna ustała tak szybko jak to tylko możliwe" - napisał w liście szef CFBCT.

"To jest terror, który ci ludzie starają się zasiać, aby sprawić, że zniknie cała część kultury francuskiej" - dodał.

Jak odnotowuje AFP, w kwietniu kilka sklepów mięsnych zostało zdewastowanych i spryskanych fałszywą krwią w regionie Hauts-de-France, położonym na północy Francji. Według CFBCT do podobnych incydentów dochodziło również w Oksytanii, na południu Francji.

Grupa rzeźników oskarżyła wegan o "chęć narzucenia ogromnej większości ludzi ich stylu życia, a nawet ideologii".

Wegetarianie i weganie stanowią zaledwie kilka procent ludności Francji. Badanie przeprowadzone w 2016 roku wykazało, że 3 proc. Francuzów to wegetarianie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement