Rolnicy zapowiadają na poniedziałek duży protest w Brukseli

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Artur Ciechanowicz PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
23-02-2024,13:05 Aktualizacja: 23-02-2024,13:08
A A A

Organizacje rolnicze zapowiedziały demonstrację w Brukseli w poniedziałek 26 lutego - poinformowała w piątek agencja informacyjna Belga. Protest odbędzie się podczas obrad europejskich ministrów rolnictwa. Policja spodziewa się dużych utrudnień w ruchu drogowym.

Organizatorzy - zrzeszenia europejskich, walońskich i flamandzkich rolników - spodziewają się, że do stolicy Belgii wjedzie kilkaset traktorów. Demonstracja rozpocznie się o 11 rano na placu Schumana w europejskiej dzielnicy Brukseli.

Rolnicy od kilku tygodni demonstrują w całej Europie. Choć interesy sektora rolnego w poszczególnych krajach członkowskich UE są różne i nieraz nawet sprzeczne ze sobą, to wspólnym postulatem manifestujących jest zatrzymanie realizacji tzw. Zielonego Ładu i wycofanie się z umów liberalizujących handel z krajami spoza Unii.

W czwartek Komisja Europejska przedstawiła listę propozycji mających zmniejszyć obciążenia administracyjne dla rolników. Będą one omawiane przez ministrów rolnictwa UE w najbliższy poniedziałek.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu