Poszkodowani rolnicy dostaną wsparcie bez zbędnych procedur biurokratycznych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Marcin Zatyka PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
03-11-2021,12:20 Aktualizacja: 03-11-2021,12:26
A A A

Rząd Hiszpanii zatwierdził plan wsparcia kwotą 19 mln euro rolników z La Palmy, którzy zostali poszkodowani wskutek wybuchu wulkanu Cumbre Vieja. Erupcja trwa od 19 września.

Jak ogłosiła na konferencji prasowej w Madrycie Isabel Rodriguez, rzecznik prasowa Rady Ministrów pomoc zostanie skierowana do plantatorów, właścicieli zwierząt hodowlanych oraz rybaków.

hiszpański przemysł wędliniarski, kiełbasa chorizo, kryzys wywołany pandemią covid-19, wzrost eksportu,

Hiszpański przemysł wędliniarski nie odczuł kryzysu?

Przemysł wędlin w Hiszpanii mimo pandemii koronawirusa odnotował wzrost eksportu w pierwszej połowie roku o 38%. Na uwagę zasługuje również rekordowa ilość kiełbasy chorizo, która trafiła do Wielkiej Brytanii.    Tradycyjna...

- Zamierzamy tę pomoc skierować możliwie jak najszybciej do wszystkich poszkodowanych na La Palmie rolników, bez niepotrzebnych procedur biurokratycznych - zapewniła i sprecyzowała, że w pierwszej kolejności środki otrzymają rolnicy, którzy nie mieli ubezpieczonego mienia.

Alicia Vanoostende, odpowiedzialna za rolnictwo w kanaryjskim rządzie poinformowała, że straty plantatorów poszkodowanych przez Cumbre Vieja przekraczają 100 mln euro.

Hiszpański Instytut Oceanografii (IEO) podał, że masowo osadzające się na dnie Atlantyku w rejonie La Palmy popioły wulkaniczne doprowadziły do wyginięcia licznych okazów ryb w pobliżu kanaryjskiej wyspy.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!