Portugalia. Policja rozbiła gang zmuszający obcokrajowców do prac w rolnictwie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Marcin Zatyka PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
21-11-2023,17:15 Aktualizacja: 21-11-2023,17:17
A A A

Dwie formacje portugalskiej policji, wspierane przez wojsko, rozbiły we wtorek zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przemytem ludzi. Dotychczas zatrzymano ponad 30 członków ugrupowania o charakterze mafijnym i uwolniono kilkudziesięciu obcokrajowców.

Jak poinformowała komenda główna policji w Lizbonie, operacja prowadzona od wczesnych godzin porannych realizowana jest w regionie Alentejo, położonym na południowy wschód od stolicy.

cbsp, gang, grupa przestępcza, maszyny rolnicze

Służby rozbiły gang złodziei m.in. maszyn rolniczych. Kradli je w Niemczech i Polsce

Służby rozbiły grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami sprzętu budowlanego, pojazdów rolniczych oraz samochodów osobowych na terenie Polski i Niemiec. Trzon grupy stanowią członkowie znanego gangu motocyklowego - podali...

W ramach operacji pod kryptonimem "Lustro", prowadzonej z udziałem blisko pół tysiąca funkcjonariuszy, służbom udało się zatrzymać ponad 30 członków grupy przestępczej. Dotychczasowe aresztowania miały miejsce w mieście Evora oraz w miejscowościach Cuba, Alfundao oraz Ferreira do Alentejo.

Jak podała policja, obława służy ujęciu 78 członków gangu, ściągającego do Portugalii obcokrajowców i zmuszającego te osoby do "na poły niewolniczej pracy" w sektorze rolnym.

Według portugalskiej policji, która jest wspierana podczas tej operacji przez żołnierzy, ofiarami przemytników ludzi padli głównie obywatele Pakistanu, Indii, Senegalu, Ukrainy, Mołdawii i Rumunii.

Pierwsze procesy osób podejrzanych w udział w grupie przestępczej rozpoczną się w środę. Poza przemytem ludzi i zmuszaniem ich do wykonywania nielegalnej pracy, zatrzymani odpowiedzą też za pranie pieniędzy, oszustwa finansowe, wymuszenia, fałszowanie dokumentów oraz posiadanie broni.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu