Polacy będą uprawiać borówkę w Chorwacji

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
09-07-2016,16:05 Aktualizacja: 09-07-2016,19:27
A A A

Polsko-chorwacka spółka Dar Blue założyła plantację borówki amerykańskiej w chorwackiej miejscowości Dereza. Rocznie będzie się tam zbierać do 400 ton borówek - informuje polska ambasada w Zagrzebiu.

Czynnikiem przemawiającym za decyzją plantatorów z grupy Polskie Jagody o wyborze Chorwacji na miejsce lokalizacji kolejnej plantacji borówki wysokiej był długi okres wegetacyjny, który zaczyna się tu wcześniej, dzięki czemu można dostarczać świeże owoce na rynek w chwili, gdy ich ceny są wysokie.

borówki, owoce sezonowe, borówka amerykańska, Dzień Polskiej Borówki, owoce

Dzień Polskiej Borówki to kapitalna szansa na promocję owoców

W tym roku po raz pierwszy plantatorzy borówki świętowali Dzień Polskiej Borówki, który odbył się 1 lipca. Chodzi o promocję tych owoców, a także powiadomieniu konsumentów o początku sezonu na borówki -...
Kolejnym powodem były koszty nabycia ziemi, które w niektórych regionach Chorwacji są nadal relatywnie niskie.

Zrealizowana przez firmę Dar Blue inwestycja to plantacja o powierzchni 12 hektarów, na której zasadzono 80 tysięcy sadzonek.

Większość z urządzeń wykorzystywanych na plantacji przyjechała z Polski. Wśród nich znalazł się system nawadniający, przechowalnia na 160 ton owoców z kontrolowaną atmosferą, sortownia i linia pakująca.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement