Niemcy: w Berlinie wielka demonstracja na rzecz zrównoważonego rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
20-01-2019,9:10 Aktualizacja: 20-01-2019,9:10
A A A

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi demonstrowało w sobotę w Berlinie na rzecz zrównoważonego rolnictwa, domagając się zmian idących w kierunku poprawy ochrony środowiska i ochrony zwierząt. W stolicy Niemiec trwają właśnie międzynarodowe targi rolnicze Gruene Woche (Zielony Tydzień).

Do demonstracji wezwał sojusz rolników, obrońców zwierząt i obrońców środowiska. Do Bramy Brandenburskiej podjechało z trzech stron 170 traktorów. Obradującej w Berlinie konferencji ministrów rolnictwa uczestnicy demonstracji przekazali notę protestacyjną, w której podkreślono, że praca rolnika zasługuje na ochronę. Zażądano większych nakładów z funduszy UE na walkę ze zmianami klimatu oraz większego wsparcia małych gospodarstw i hodowli zwierząt w warunkach właściwych dla danego gatunku.

sępólno krajeńskie, protesty rolników, produkcja trzody chlewnej, wyrównanie dopłat bezpośrednich

Rolnicy demonstrowali przed starostwem. 13 postulatów do ministra

Około 200 rolników - przede wszystkim z powiatów sępoleńskiego, tucholskiego i bydgoskiego - demonstrowało przed budynkiem Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim. Gospodarze protestowali przede...

Agencja dpa zwraca uwagę, że konferencja ministrów rolnictwa opowiedziała się za intensyfikacją światowej współpracy w zakresie digitalizacji rolnictwa.

Demonstracja, w której - jak informują organizatorzy - wzięło udział ok. 35 tys. ludzi, odbyła się pod hasłem "Mamy dość przemysłu rolnego!". Wznoszono hasła z żądaniami zdrowej żywności i rolnictwa przyjaznego dla klimatu.

Szef partii Zielonych Robert Habeck wezwał podczas demonstracji, by odżywiać się świadomie. - Trzeba odejść od podejścia: "Opychamy się kaloriami i wszystko nam jedno, jak powstały" - powiedział agencji dpa.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj