Na etykietach opakowań żywności ma pojawić się kolejna ważna informacja

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
11-10-2018,13:50 Aktualizacja: 11-10-2018,14:04
A A A

Rząd w Kopenhadze zajmie się w przyszłym tygodniu sprawą, by na etykietach na opakowaniach żywności znalazła się informacja o wpływie na środowisko. Oczekuje tego podobno coraz więcej Duńczyków.

- Chcemy dać konsumentom możliwość oceny wpływu produktów na środowisko - powiedział Lars Christian Lilleholt, minister środowiska, którego cytuje portal tvn24.pl

Platforma Żywieniowa, piotr serafin, kowr, giełda rolno-spożywcza, producent rolny

Na unikatowym projekcie wszyscy mają zyskać. Rolnicy również

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pracuje nad nowatorskim na polskim rynku projektem platformy żywnościowej. Będzie to giełda, która umożliwi zawieranie kontraktów na dostawę produktów rolnych - poinformował Piotr Serafin,...

Inicjatywa została pozytywnie oceniona przez Duńską Radę Rolnictwa i Żywności. - Wszyscy wiedzą, że produkcja żywności wpływa na klimat, ale jeśli reszta świata produkuje żywność tak, jak robimy to w Danii, świat będzie lepszym miejscem - stwierdził dyrektor Morten Hoyer.

W ramach etykietowania, które ma objąć produkty dostarczane do supermarketów, przewidziana jest także kampania, która ma na celu pomoc konsumentom w wyborze produktów przyjaźniejszych dla środowiska.

Sektor hodowlany odgrywa ważną rolę w zmianach klimatycznych. Emituje bowiem 14,5 proc. wszystkich gazów cieplarnianych wyprodukowanych przez człowieka - wynika z danych Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).

Dania, jako jeden z sygnatariuszy porozumienia klimatycznego z Paryża, plasuje się w czołówce krajów, które poczyniły największe wysiłki na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi.
 

źródło: tvn24.pl

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!