Ministrowi rolnictwa odmówiono wydania wizy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
16-01-2016,9:10 Aktualizacja: 16-01-2016,9:42
A A A

Niemcy odmówiły wydania wizy wjazdowej rosyjskiemu ministrowi rolnictwa Aleksandrowi Tkaczowowi, ponieważ jest on na liście osób objętych sankcjami Unii Europejskiej wobec Moskwy. Poinformowała o tym w piątek służba prasowa Tkaczowa.

Rosyjski resort rolnictwa podkreślił, że to w reakcji na tę decyzję władz niemieckich Rosja nie jest tym razem reprezentowana na Międzynarodowych Targach Rolniczych Zielony Tydzień (Gruene Woche), które odbywają się w dniach 15-24 stycznia w Berlinie.

Die Internationale Gruene Woche, zielony tydzień w berlinie, targi rolnicze

Zielony Tydzień ruszył w Berlinie. Bez Rosji

W Berlinie rozpoczęły się międzynarodowe targi gospodarki żywnościowej, rolnictwa i ogrodnictwa Zielony Tydzień. W największym na świecie spotkaniu przedstawicieli branży rolnej uczestniczy 1660 wystawców z 65 krajów, w tym z Polski....
Sankcje UE nałożyła na Rosję w reakcji na aneksję Krymu. Tkaczowa, bliskiego współpracownika prezydenta Władimira Putina, dopisano do listy osób objętych sankcjami w połowie 2014 roku, kiedy był gubernatorem Kraju Krasnodarskiego, ponieważ przez szefa krymskich władz został uhonorowany medalem "Za wyzwolenie Krymu".

Reuters odnotowuje, że niemieckie MSZ odmówiło komentarzy.

Rosja uczestniczyła w Zielonym Tygodniu od 1993 roku. W 2006 roku była gościem honorowym imprezy. W zeszłym roku wystawcy rosyjscy dysponowali własną halą - największą wśród zagranicznych uczestników.

O tym, że w tym roku Rosji nie będzie na Zielonym Tygodniu, w Niemczech informowano już na początku tygodnia. Gazeta "Berliner Zeitung" pisała we wtorek, że władze rosyjskie nie podały przyczyny swojej nieobecności. Autorzy materiału wyrażali przypuszczenie, że powodem są zachodnie sankcje nałożone na Rosję i rosyjskie embargo na żywność z UE.

Rosyjskie media cytują w piątek Tkaczowa, który powiedział, że obecnie jego resort dąży do wejścia na rynki azjatyckie i dlatego zamiast udziału w Zielonym Tygodniu zaplanowano udział w wystawach GulfFood w Dubaju, SIAL w Paryżu i SIAL w Szanghaju.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu