Lokalne Grupy Rybackie z Polski nagrodzone w Brukseli

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
11-03-2015,12:30 Aktualizacja: 11-03-2015,13:09
A A A
LGR z całej Unii Europejskiej zaprezentowały najciekawsze projekty "z zakresu zrównoważonego rozwoju obszarów zależnych od rybactwa, które otrzymały unijne wsparcie". Nagrody przypadły też Polakom. 
 
W międzynarodowej konferencji podsumowującej wdrażanie Osi Priorytetowej 4 Europejskiego Funduszu Rybackiego uczestniczyło w stolicy Belgii ponad 400 osób.  Z 200 prac wybrano 42 najlepsze projekty, które przedstawiały różne inicjatywy z całej Europy i odzwierciedlały pozytywny wpływ LGR na życie lokalnych społeczności.  
 
W kategorii projekt ekologiczny pierwsze miejsce zajęła praca firmy "Aquamar", która uzyskała dofinansowanie za pośrednictwem pomorskiej LGR Pojezierze Bytowskie. Wyróżniona firma opracowała nową biologiczną metodę opartą na wprowadzeniu do wody określonych szczepów bakterii, które wchłaniają i przetwarzają substancje organiczne.
 
Pierwsze miejsce w kategorii poprawianie wizerunku sektora rybackiego zajął projekt edukacyjno-szkoleniowy pt. "Kuchnia z ikrą" Północnokaszubskiej Lokalnej Grupy Rybackiej i Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby. Głównym założeniem pracy było pokazanie uczniom kształcącym się w zawodach gastronomicznych tzw. drogi ryby - od wyłowienia, przez przetwórnię, aż do talerza konsumenta.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj