Kujawsko-pomorskie pokaże to, co ma najlepszego na Expo

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
19-06-2015,13:55 Aktualizacja: 19-06-2015,14:10
A A A

Już w najbliższy poniedziałek w polskim pawilonie na Światowej Wystawie Expo 2015 w Mediolanie rozpocznie się tydzień województwa kujawsko-pomorskiego, który potrwa do 28 czerwca.

- Przed publicznością z całego świata zaprezentujemy między innymi nasze uzdrowiska, kujawsko-pomorskie krajobrazy, bydgoski festiwal Camerimage, kopernikańskie tradycje oraz regionalne kulinaria - informuje Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Województwo łódzkie zaprezentuje się na Expo w Mediolanie

Dziś na wystawie Expo 2015 rozpoczyna się tydzień województwa łódzkiego. Przez pięć dni przedstawiciele regionu będą mogli prezentować gościom z całego świata najważniejsze atuty Łódzkiego, a więc centralne położenie i bardzo...
Marszałek Piotr Całbecki zwraca uwagę, że region stawia na prezentację najbardziej rozpoznawalnych atutów Kujaw i Pomorza. - Przed pawilonem ustawimy pięciometrowy portret Mikołaja Kopernika z układem heliocentrycznym zbudowany z toruńskich pierników. Uwagę gości zwróci także sześciometrowy model tężni z oryginalną solanką, działający dokładnie jak prawdziwe obiekty w Ciechocinku i Inowrocławiu - podkreśla Całbecki.

Obok ustawionej przed pawilonem tężni pojawią się huśtawki, na których można będzie odpocząć i wziąć głęboki oddech. Inne atrakcje przed pawilonem to wystawa zdjęć krajobrazowych Daniela Pacha "Okiem orła" oraz przygotowana z myślą o najmłodszych piernikowa chatka do robienia zdjęć.

We wnętrzach pawilonu zostaną zorganizowane warsztaty tradycyjnego wyrabiania i wypiekania pierników ozdobnych. Codziennie wieczorem będą odbywały się również pokazy kulinarne z degustacją przekąsek i produktów z regionu.

expo 2015, śledź po kaszubsku, żurek, pierogi

Polska restauracja w pawilonie na Expo kusi przysmakami

Jednym z najmocniejszych punktów polskiego pawilonu na światowej wystawie Expo w Mediolanie jest... restauracja. Serwowane są tam przysmaki, które doceniają Włosi i zwiedzający ekspozycję z innych krajów. Jedni do przeszklonego...

W wystawowych wnętrzach można będzie także oglądać ekspozycję obrazów Marka Czarneckiego "Przestrzenie Kujawsko-Pomorskie 3D"  wykonanych w unikalnej technice panoram stereoskopowych.

W sali kinowej prezentowane będą najciekawsze spoty promujące region i poszczególne miasta województwa, a także przygotowane przez Fundację Tumult pokazy filmów promujące Międzynarodowy Festiwal Camerimage, którego tegoroczna edycja odbędzie się między 14 a 21 listopada w Bydgoszczy.

Wystawa Światowa Expo 2015 odbywa się w Mediolanie od 1 maja do 31 października. Udział w imprezie zgłosiło 147 krajów.

Pawilon Polski, znajdujący się w samym centrum przestrzeni wystawienniczej, to czwarty co do wielkości pawilon wśród wszystkich krajów biorących udział w wystawie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj