Kraj traci miliony z powodu oszustw przy handlu końmi

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Andrzej Pawluszek PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
10-08-2021,10:35 Aktualizacja: 10-08-2021,10:35
A A A

Holenderskie organy podatkowe tracą nawet 100 mln euro rocznie z powodu oszustw związanych z handlem końmi - pisze "Algemeen Dagblad"

Holendrzy dominują na międzynarodowym rynku handlu końmi i zarabiają miliony euro sprzedając je amerykańskim miliarderom oraz arabskim monarchom. Chodzi o "ekskluzywne", sportowe konie, które odnoszą sukcesy w zawodach i są warte fortunę.

Kozin, powiat przasnyski, koń wbiegł na drogę, opieka nad zwierzętami

Przed sąd za niedopilnowanie konia. Po wypadku trzeba było zwierzę uśpić

Spore kłopoty może mieć właściciel konia, który wyskoczył nagle na drogę, doprowadzając do zderzenia z samochodem osobowym. To zdarzenie właściciele zwierząt powinni potraktować jako przestrogę. Brak nadzoru nad podopiecznymi może...

Z informacji gazety wynika, że przy okazji handlarze unikają płacenia podatków w Niderlandach. "Przeprowadzone przez organy podatkowe dochodzenie wykazało straty z tego tytułu w wysokości 100 milionów euro" - czytamy w dzienniku.

Zdaniem prowadzących śledztwo proceder to tylko wierzchołek góry lodowej a straty mogą sięgać nawet miliarda euro. "Przepływy pieniędzy są niejasne i prawie nie ma kontroli nad tego typu transakcjami" – cytuje jednego ze śledczych gazeta.

"Ta branża jest niezwykle podatna na pranie brudnych pieniędzy" - uważa Financial Intelligence Unit-Nederland, instytucja badająca nietypowe transakcje finansowe.

Oszukują nie tylko handlarze, ale także hodowcy, jeźdźcy i brokerzy. Najczęściej używają zagranicznych kont bankowych i firm w rajach podatkowych.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!