Embargo na jabłka zniesione. Sąsiedzi mogą dostarczać owoce

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
24-07-2019,11:45 Aktualizacja: 24-07-2019,12:03
A A A

Czasowy zakaz importu do Rosji jabłek z Białorusi będzie zniesiony od 24 lipca - poinformowała we wtorek rosyjska Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego.

Taką decyzję podjęto po przeprowadzeniu inspekcji 51 białoruskich firm produkujących jabłka. Rosja wprowadziła embargo na jabłka i gruszki z Białorusi 12 kwietnia. Moskwa zarzuca Mińskowi, że wysyła na jej terytorium owoce i warzywa pochodzące z krajów objętych rosyjskim embargiem (chodzi m.in. o Polskę).

władimir putin, rosja, embargo na produty żywnościowe z ue, rosyjskie embargo

Rosja przedłużyła embargo na produkty żywnościowe z UE

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w poniedziałek dekret przedłużający embargo na produkty żywnościowe z Unii Europejskiej do 31 grudnia 2020 roku. Rosja wprowadziła embargo na wiele produktów żywnościowych z UE po nałożeniu na nią...

Białoruś przekonuje, że na eksport trafia jej własna produkcja, a importowana żywność jest sprzedawana na rynku wewnętrznym.

W sierpniu 2014 roku Moskwa wprowadziła zakaz importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, Unii Europejskiej, Australii, Kanady i Norwegii. Później rozszerzyła listę krajów objętych embargiem o Albanię, Czarnogórę, Islandię i Liechtenstein.

Rosyjskie władze niszczą towary objęte sankcjami w przypadku ich wykrycia przez odpowiednie służby. Z oficjalnych danych wynika, że od sierpnia 2015 roku do lipca 2018 roku skonfiskowano ok. 25 tys. ton towarów objętych zakazem wwozu. Przede wszystkim były to produkty pochodzenia roślinnego.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu