Będą promowali polską żywność i maszyny rolnicze na Ukrainie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
11-08-2015,9:30 Aktualizacja: 11-08-2015,9:32
A A A

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie organizuje pod koniec sierpnia we Lwowie "Dni Polskiego Rolnictwa”. W ramach imprezy odbędzie się wystawa sprzętu rolniczego, konferencja i spotkania B2B.

Agencja Rynku Rolnego, która informuje o wydarzeniu podkreśla, że spotkanie będzie miało na celu prezentację szerokiej gamy polskiej oferty skierowanej dla ukraińskiego sektora przemysłu rolno-spożywczego, zarówno technologii, know-how oraz rozwiązań dla producentów rolnych (w tym sadownictwa, mleczarni, ferm drobiu, chlewni, chłodni, elewatorów, wykorzystania biomasy).

Ołeksij Pawłenko, produkcja zbóż, ukraina

Na Ukrainie żniwa idą pełną parą. Ale rekordu nie pobiją

Ministerstwo rolnictwa w Kijowie poinformowało, że do końca ubiegłego tygodnia ukraińscy rolnicy zebrali 16,7 mln ton zbóż z areału 5,2 mln ha, a średnie plony wynoszą 3,25 ton/ha.   Większość dotychczas zebranego ziarna to pszenica -...
Będzie prezentowana oferta w zakresie dostawy maszyn rolniczych, wyposażenia, części zamiennych, pasz dla zwierząt, nawozów i środków ochrony roślin oraz ofertę grup producenckich i producentów artykułów rolno-spożywczych.

W przedsięwzięciu, które odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia przewidywany jest udział nawet kilkuset gości z całej Ukrainy. We Lwowie pojawią się m.in. przedstawicieli holdingów rolnych i przedsiębiorstw rolnych na Ukrainie.

Będą obecni także członkowie wpływowych organizacji: Ukraińskiego Stowarzyszenia Agrarnego, Stowarzyszenia Producentów Mleka, Stowarzyszenia Producentów Trzody Chlewnej oraz Producentów Budowy Maszyn.

Poza tym pojawią się dystrybutorzy sprzętu rolniczego, nawozów, pasz dla zwierząt oraz przedstawicieli operatorów rynków towarów rolno-spożywczych na Ukrainie, a także przedsiębiorcy i przedstawicieli ukraińskiej administracji.

"Jeśli chodzi o produkty rolno-spożywcze operatorzy rynku Shuvar (największego rynku hurtowego w Zachodniej Ukrainie) zainteresowani są następującymi towarami: owoce, mięso i wyroby z mięsa, produkty mleczne i sery, przyprawy, bakalie, ryby i owoce morza (ponad 50 proc. zaopatrzenia Ukrainy w rybę pochodziło z Krymu), przetwory konserwowe i sałatki (np. śledziowe) w wiaderkach, itp." - informuje organizator.

Ukraina ma coraz mniej świń. To wina separatystów

Pogłowie świń na Ukrainie, zanotowane w ostatnim czasie, spadło o ponad 7 proc. i wyniosło 7,35 mln szt. Według danych ogłoszonych przez tamtejszy urząd statystyczny - ubywa nie tylko świń, ale też spada pogłowie wszystkich gatunków zwierząt...
WPHI w Kijowie zachęca do wzięcia udziału w przedsięwzięciu producentów maszyn i wyposażenia dla rolnictwa, producentów artykułów rolno-spożywczych, a także inne firmy zainteresowane nawiązaniem współpracy z ukraińskim sektorem rolniczym.

Podczas wydarzenia będzie możliwość prezentowania własnej oferty handlowej oraz materiałów reklamowych na standardowych stoiskach firmowych o pow. ok. 9 m² , a także udziału w konferencji, spotkaniach informacyjnych, wizytacji rynku hurtowego, wieczornej gali i zorganizowanym programie wspólnym.

Powierzchnia wystawiennicza zostanie udostępniona w hali wystawowej rynku hurtowego Shuvar we Lwowie za pośrednictwem Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu