Tajlandia obiecującym kierunkiem dla naszych eksporterów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
04-03-2016,8:15 Aktualizacja: 03-04-2016,19:55
A A A

Polska śmiało otwiera się na współpracę gospodarczą poza Europą. W ostatnim czasie nasi eksporterzy coraz większy nacisk kładą na budowanie dobrych relacji handlowych z państwami azjatyckimi, które są potężnym rynkiem zbytu.

- Widzimy ogromne możliwości współpracy pomiędzy Polską a Tajlandią. Wsparcie i rozwój eksportu to strategiczny obszar działań dla polskiego rządu i Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych - mówił wiceprezes PAIiIZ Michał Dąbrowski podczas debaty "Tajlandia - Twoja brama do Azji Południowo-Wschodniej".

Polskie jabłka ruszają na podbój Wietnamu

Od 10 października jabłka z Polski będą mogły być eksportowane do Wietnamu. To efekt podpisanego dziś w Warszawie przez służby fitosanitarne obu krajów porozumienia. - Podpisane dokumenty to zakończenie procedury, która trwała...
Spotkanie warsztatowe nt. możliwości handlowych i inwestycyjnych w Tajlandii odbyło się 2 marca w Centrum Informacyjnym PAIiIZ.

Dąbrowski podkreślił, że Tajlandia oraz kraje azjatyckie to jeden z priorytetowych kierunków dla naszego kraju. Polska staje się coraz ważniejszym partnerem handlowym w tym regionie.

Wartość polskiego eksportu do Tajlandii wzrosła w latach 2005-2014 aż o 65 proc. To świadczy o rosnącym zainteresowaniu polskich przedsiębiorców tajskim rynkiem.

W warsztatach wzięło udział kilkadziesiąt firm, które chciałby rozwijać współpracę handlową z Tajlandią lub upatrujących w niej bramy wejścia do krajów regionu Azji Południowo-Wschodniej.

Wiceminister gospodarki rusza na podbój Wietnamu, Indonezji i Malezji

Prawie dwa tygodnie będzie trwała misja biznesowa, z którą do Azji udaje się podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Grażyna Henclewska. Na miejscu ma przekonywać m.in. do kupowiania polskiej żywności. Henclewska przewodniczy misji...
Podczas spotkania przedstawiciele z Tajskiej Agencji ds. Inwestycji opowiedzieli m.in. o szansach biznesowych i warunkach inwestycyjnych w Tajlandii, a także o dostępnych zachętach, jakie rząd tajski oferuje polskim firmom.

- Jesteśmy gotowi, aby inwestować w Polsce, ale także, aby promować polskie inwestycje w Tajlandii - mówił ambasador Tajlandii w Polsce, Manasvi Srisodapol.

Według Tajskiej Agencji ds. Inwestycji najbardziej perspektywiczne dla rozwoju współpracy pomiędzy oboma krajami są, takie sektory jak: dealerzy samochodów i części samochodowych, przemysł petrochemiczny i tworzywa sztuczne, sektor spożywczy, sektor IT (centrum danych, oprogramowanie, itp), maszyny dla przetwórstwa rolno-spożywczego, a także przemysł lotniczy i obronny.

- Myślcie o Tajlandii jak o bramie do Azji - zaapelował do polskich przedsiębiorców Manasvi Srisodapol.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

 

od 16.05.2022 - 14.07.2022 - rolnicy będą mogli składać wnioski o bezzwrotną premię na restrukturyzację małych gospodarstw

1–31.07.2022  - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt