Produkty mleczne do rezerw strategicznych. Agencja podpisała umowę

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
25-09-2023,14:50 Aktualizacja: 25-09-2023,14:54
A A A

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych (RARS) podpisała umowę ze spółdzielnią mleczarską Mlekovita na dostawę produktów żywnościowych w ramach rezerw strategicznych. Polski producent wyrobów mlecznych, jako jedna z kilku firm, dostarczy je do zapasów gromadzonych na wypadek sytuacji kryzysowych.

RARS utrzymuje, przechowuje i w razie potrzeby udostępnia - w przypadku klęsk żywiołowych, kryzysów czy przerw w łańcuchach dostaw - produkty pierwszej potrzeby. We wrześniu - o czym pisaliśmy - rozpoczęła rozeznanie rynku (poprzedzające wysłanie zaproszeń do składania ofert) wśród przedsiębiorców - producentów masła i mleka odtłuszczonego w proszku, dotyczące współpracy w zakresie sprzedaży oraz świadczenia usługi przechowywania rezerwy strategicznej masła oraz mleka w proszku. Wymagania jakościowe wyrobów określone były zgodnie z obowiązującymi przepisami uwzględniającymi wymagania weterynaryjne, handlowe czy bezpieczeństwa żywności.

rars, rezerwy strategiczne, skup, przechowanie, usługi, masło, mleko w proszku

Skup masła i mleka na rezerwy strategiczne. Agencja ogłosiła rozeznanie rynku

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych (RARS) poinformowała 31 sierpnia, że prowadzi rozeznanie rynku - poprzedzające wysłanie zaproszeń do składania ofert - wśród producentów masła i mleka odtłuszczonego w proszku. W tej procedurze...

RARS wyłoniła kontrahentów

Jak podkreśla w komunikacie Agencja, kontrahenci zostali wyłonieni spośród polskich producentów żywności. 

„Mlekovitę stać nie tylko na wzorowa pracę, ale również na odpowiedzialność i uczestnictwo w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego naszego kraju. Stawiamy sobie nieustannie ambitne cele oraz wygrywamy jakością i smakiem naszych produktów, które są wytwarzane z mleka z polskich gospodarstw na terenie wszystkich województw naszego kraju” – podkreślił cytowany w komunikacie Dariusz Sapiński, prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita.

W oparciu o polskich producentów

Z kolei Michał Kuczmierowski, prezes RARS, zwrócił uwagę na tworzenie i uzupełnianie stanów rezerw strategicznych w oparciu o polskich producentów.

„Zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego to jeden z priorytetów rządu RP, podobnie jak wspieranie polskiego rolnictwa i polskich producentów. Współpraca w tym zakresie z tak uznanymi międzynarodowo markami, jak m.in. Mlekovita, to znak, że polscy producenci rolni, cała branża hodowlana i mleczarska, dostarczają wysokiej jakości produkty, mogące stanowić fundament stanu rezerw państwa” – stwierdził Kuczmierowski.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej