Problemy z ubezpieczeniem od gradu. Związek interweniuje

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
22-04-2023,7:00 Aktualizacja: 21-04-2023,23:32
A A A

Jakby rolnicy i sadownicy mieli już obecnie mało kłopotów, okazuje się, że kolejny może dotyczyć dotowanych z kasy państwa ubezpieczeń upraw i plantacji.

„W związku z informacjami, iż zakłady ubezpieczeń zaprzestają ubezpieczać upraw drzew owocowych od gradu z dopłatą z budżetu państwa, skierowaliśmy do ministra rolnictwa i rozwoju wsi pismo z prośbą o reakcję i pilną interwencję, aby zwiększyć przeznaczone środki na dopłaty do ubezpieczeń i umożliwić ubezpieczenia od gradu po optymalnych stawkach. Wszystko po to, by polskie gospodarstwa sadownicze nie popadły w jeszcze większy kryzys, niż ten w jakim już się znajdują” – przekazał na swojej stronie internetowej Związek Sadowników RP. 

Przypomina on ponadto, iż już na początku marca zwracał się do szefa resortu z prośba o podjęcie działań, aby stworzyć kolejną możliwość ubezpieczenia upraw od przymrozków wiosennych oraz aby jak najszybciej uruchomić ubezpieczenia od gradu w odpowiednich stawkach.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej