Pomorskie firmy zainteresowane eksportem dostaną wsparcie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
18-11-2015,15:00 Aktualizacja: 18-11-2015,15:11
A A A

Bank Zachodni WBK oraz Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza będą wspólnie wspierać pomorskie firmy w handlu zagranicznym.

Celem podpisanego porozumienia jest edukacja regionalnych przedsiębiorców w zakresie poszukiwania partnerów biznesowych z innych krajów oraz ekspansji na nowe rynki. Współpraca zakłada m.in. organizację cyklu konferencji dla przedsiębiorców, podczas których będą omawiane różnorodne aspekty działalności eksportowej.

Porozumienie jest częścią Programu Rozwoju Eksportu, przygotowanego przez Bank Zachodni WBK wspólnie z partnerami merytorycznymi.

eksport,żywność,pomorskie,BZ WBK,biznes,handel,firma

Będą wspierać eksporterów z województwa pomorskiego

Trwa ekspansja polskich przedsiębiorców na rynki zagraniczne. Jedną z najbardziej obiecujących branż jest sektor rolno-spożywczy. Żeby jednak odnieść sukces, trzeba mieć solidne wsparcie. Właśnie dlatego Bank Zachodni WBK oraz Urząd...
- Łączymy siły, żeby jeszcze skuteczniej docierać do przedsiębiorców z Pomorza, planujących wejście na nowe rynki - mówi Robert Wiński, dyrektor Centrum Bankowości Korporacyjnej Banku Zachodniego WBK w Gdańsku. - Chcemy nie tylko pokazywać, że eksport to szansa na rozszerzenie działalności i większe zyski, ale również udostępniać praktyczne narzędzia ułatwiające ekspansję zagraniczną, takie jak chociażby portal Santander Trade, który zawiera informacje o wymianie handlowej z 185 krajami oraz przeszło 25 tys. raportów dotyczących różnorodnych branż - dodaje Wiński.

Przedsiębiorcom, którzy będą chcieli znaleźć potencjalnego partnera biznesowego z zagranicy, zadanie ułatwi specjalna baza importerów i eksporterów Santander Trade. Ponadto, pomorskie firmy zainteresowane ekspansją, będą mogły korzystać ze wsparcia Biura Rozwoju Biznesu Międzynarodowego Banku Zachodniego WBK, które pomoże w rozpoczęciu działalności na nowych rynkach.

- Eksport to przyszłość dla rozwijających się firm, a my razem zadbamy, by je jak najlepiej na tę przyszłość przygotować - mówi Sławomir Halbryt, prezes zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza.

eksport,żywność,lubuskie,agrobiznes,handel,biznes,eksporterzy

Europejski rynek robi się za ciasny. Czas na nowe kierunki eksportowe

Eksporterzy z województwa lubuskiego za najbardziej perspektywiczny rynek dla swojej działalności uważają Unię Europejską. Duże nadzieje wiążą również z krajami Bliskiego i Środkowego Wschodu oraz Afryką. Regionalni przedsiębiorcy są...
Partnerzy porozumienia wspólnie zorganizują szereg spotkań z pomorskimi przedsiębiorcami, podczas których poruszone zostaną m.in. kwestie wykorzystania funduszy unijnych w rozwoju działalności eksportowej. Nie zabraknie również ważnej dla regionu tematyki morskiej. Na 2016 rok przewidziano kilkanaście spotkań w wybranych miastach województwa pomorskiego.

Jak przypomina Robert Wiński, to nie pierwsza tego typu inicjatywa Banku Zachodniego WBK na rzecz przedsiębiorców z regionu Pomorza. - Wcześniej nawiązaliśmy podobną współpracę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Chcemy zachęcać różne środowiska i instytucje do jeszcze większego zaangażowania we wsparcie regionalnych eksporterów - tłumaczy Robert Wiński. - Współpraca jest kluczem do sukcesu - dodaje.

Podpisane 5 listopada porozumienie jest częścią Programu Rozwoju Eksportu przygotowanego przez Bank Zachodni WBK wspólnie z partnerami merytorycznymi: Bisnode, Google i Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. Celem programu jest praktyczne wsparcie polskich firm w handlu zagranicznym.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Od 15.03.2023-15.05.2023 - nabór wniosków "Płatności bezpośrednie i powierzchniowe"

Od 3.04.2023- 30.09.2023 - koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać o przyznanie wsparcia na prowadzenie działalności statutowej

Do 18.04.2023 - można ubiegać się o wsparcie w ramach trzech interwencji finansowanych ze środków unijnych

Do 31.05.2023 - są przyjmowane dokumenty od zainteresowanych pomocą z budżetu krajowego do przezimowanych rodzin pszczelich

Od 24.05.2023 - hodowcy drobiu, bydła i świń, ubezpieczeni od ryzyka wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie

Od 5.06.2023- 5.07.2023 - będzie można zgłaszać wnioski o wsparcie na budowę silosów oraz ich wyposażenie