Polski eksport żywności może zbliżyć się do rekordowych 25 mld euro

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
18-10-2016,14:30 Aktualizacja: 18-10-2016,14:41
A A A

Wartość eksportu polskiej żywności może w tym roku zbliżyć się do 25 mld euro w stosunku do 24 mld euro przed rokiem - poinformował Jacek Bogucki, sekretarz stanu w resorcie rolnictwa.

- Po cichu liczymy na próbę zbliżenia się w tym roku do 25 mld euro polskiego eksportu żywności, choć będzie to trudne biorąc pod uwagę sytuację na rynkach zewnętrznych, m.in. spadające ceny - powiedział w poniedziałek Bogucki podczas IX Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

drób, mięso, eksport drobiu,

Polska drobiową potęgą. Nasz eksport bije kolejne rekordy

Nasz kraj jest największym producentem i eksporterem drobiu w Unii Europejskiej. Sprzedaż z roku na rok rośnie, a polskie kurczaki i indyki z powodzeniem zdobywają uznanie Niemców, Francuzów i Brytyjczyków. Polska jest...
- Spectrum eksportu zmienia się. Stajemy się eksporterami w takich dziedzinach, które były do tej pory w odwrocie, jak drobiarstwo, przetwory zawierające kakao, kawa, łosoś i inne. W strukturze wzrasta eksport produktów wysoko przetworzonych - dodał.

Przypomniał, że w roku 2015 eksport żywności urósł o 10 proc. do ok. 24 mld euro, a polskie produkty trafiały w większości na rynki europejskie.

 

Kluczowe giełdy w jednym miejscu. Bądź z cenami na bieżąco. Sprawdź nasz serwis AGRONOTOWANIA

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement