Copy LinkXFacebookShare

Pfeifer & Langen Polska: plony buraków cukrowych w tym roku będą wyższe niż przewidywano

Według szacunków Pfeifer & Langen Polska, tegoroczne zbiory buraków cukrowych, dzięki korzystnej aurze, będą wyższe niż szacowano – poinformowało w piątek przedsiębiorstwo. W związku z większymi plonami firma zamierza zwiększyć eksport cukru.

W przesłanym PAP komunikacie zaznaczono, że według wstępnych analiz firmy, w tym roku plony buraków cukrowych – szczególnie w Wielkopolsce – będą wyższe niż zakładano. W ocenie przedsiębiorstwa, wynika to z korzystnych warunków pogodowych.

Cytowany w informacji prezes Pfeifer & Langen Polska Roman Kubiak podkreślił, że według sygnałów napływających z Brazylii, Indii i Chin, "przewidywana produkcja cukru w tych państwach będzie niższa".

Według zapowiedzi Pfeifer & Langen Polska zwiększy sprzedaż na eksport.

"Tegoroczna kampania będzie wyzwaniem dla cukrowni, by wykorzystać pełne moce produkcyjne i zminimalizować ryzyko utraty surowca. Pfeifer & Langen Polska w specjalnym liście do plantatorów podkreślił konieczność terminowych dostaw i dbania o jakość dostarczanych buraków cukrowych" – dodano w komunikacie.

Grupa Pfeifer & Langen Polska S.A. posiada w naszym kraju cztery cukrownie: w Środzie Wlkp., Gostyniu, Miejskiej Górce i w Glinojecku.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!