IV edycja konferencji O-Polski Rynek Rzepaku i Zbóż

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
10-09-2022,8:15 Aktualizacja: 25-09-2022,16:37
A A A

21 września w Prószkowie k. Opola odbędzie się IV edycja konferencji "O-Polski Rynek Rzepaku i Zbóż". Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do towarowych producentów rolnych i przetwórców.

W programie konferencji znajdą się nie tylko branżowe debaty, ale również prezentacje uznanych specjalistów. Na temat Europejskiego Zielonego Ładu w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego i wojny w Ukrainie będzie mówił Jerzy Plewa, ekspert Team Europe. Z kolei analityk Mirosław Marciniak (firma InfoGrain) przedstawi najbardziej aktualną analizę rynku rzepaku i zbóż.

rzepak, samochód, kombajn, Sahryń

Plony rzepaku ozimego w doświadczeniach rozpoznawczych 2022

COBORU na coraz większą skalę prowadzi doświadczenia rozpoznawcze z odmianami rzepaku ozimego, które nie są wpisane do Krajowego Rejestru w Polsce. W tym roku największe plony wśród odmian mieszańcowych wydały LG Austin i Crossfit, a...
Sporo miejsca zostanie poświęcone Wspólnej Polityce Rolnej. Podczas debaty będzie mowa o zapotrzebowaniu przemysłu rolno-spożywczego na zboża i rzepak w "nowych uwarunkowaniach geopolitycznych". Moderatorem dyskusji będzie Zbigniew Studniarski, prezes zarządu Wydawnictwa APRA. Dzień zakończą indywidualne rozmowy biznesowe, a także uroczysta kolacja, podczas której wystąpi kabaret FiFa – RaFa.

Organizatorem wydarzenia jest Spółdzielnia Grup "Polski Rzepak i Zboża", która powstała w 2012 r. Aktualnie zrzesza 9 grup, 7 producentów rolnych (osoby prawne) oraz współpracuje z kilkoma firmami skupowymi z województw opolskiego, dolnośląskiego oraz śląskiego.

Patronat honorowy nad imprezą objął Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. Patronat medialny sprawuje Wydawnictwo APRA poprzez miesięcznik "Przedsiębiorca Rolny" oraz multiportal Agropolska.pl.

Więcej informacji na temat konferencji można uzyskać wchodząc na stronę polskirzepakizboza.pl lub pisząc na adres polskirzepakiz@gmail.com.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Od 3.04.2023- 30.09.2023 - koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać o przyznanie wsparcia na prowadzenie działalności statutowej

Od 24.05.2023 - hodowcy drobiu, bydła i świń, ubezpieczeni od ryzyka wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie

Od 5.06.2023- 5.07.2023 - będzie można zgłaszać wnioski o wsparcie na budowę silosów oraz ich wyposażenie