Indie otwierają się na polskie mleko. To szansa dla wielu firm

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
12-06-2015,16:35 Aktualizacja: 12-06-2015,16:51
A A A

Hindusi oficjalnie potwierdzili, że akceptują weterynaryjne świadectwa zdrowia dla mleka i produktów mlecznych z naszego kraju.

Dobra informacja pojawiła się podczas dzisiejszego posiedzenia Polsko-Indyjskiej Wspólnej Grupy Roboczej ds. Przetwórstwa Rolno-Spożywczego i Rolnictwa.

Co to oznacza w praktyce? Polscy producenci mleka i produktów mlecznych będą mogli sprzedawać swoje produkty na rynku indyjskim bez ograniczeń.

Mięso i mleko tanieją. Coraz trudniejsza sytuacja na rynku

Z miesiąca na miesiąc tracą na wartości podstawowe surowce rolno-spożywcze. Na globalnym rynku utrzymuje się spadek cen większości przetworów mleczarskich. Zniesienie unijnych kwot mlecznych może spowodować wzrost produkcji w...
"Decyzja władz Indii stanowi zwieńczenie wieloletnich starań Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Inspektoratu Weterynarii odnośnie uzyskania dostępu dla polskiego mleka i produktów mlecznych do indyjskiego rynku" - informuje biuro prasowe resortu rolnictwa w specjalnym komunikacie.

Indie to jeden z najludniejszych krajów świata. Z tego powodu indyjski rynek jest nie tylko potężny, ale coraz bardziej rozwojowy i perspektywiczny.

"Możliwość sprzedaży na nim wysokiej jakości polskich produktów stanowi olbrzymią szansę dla polskiego sektora rolno-spożywczego" - twierdzi MRiRW.

Decyzja Indii jest ważna dla Polski szczególnie teraz, gdy po zniesieniu kwot mlecznych mamy do czynienia z prawdziwym kryzysem w branży mleczarskiej. Ceny gwałtownie spadają, a końca kłopotów nie widać.

Sytuację dodatkowo pogarszają komunikaty, w których kolejne kraje deklarują chęć zwiększania produkcji mleka, a to oznacza spadki cen w dłuższej perspektywie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

od 2.08.2021 - przyjmowanie wniosków o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze

01.09.2021 - 30.09.2021 nabór wniosków o pomoc dla Kół Gospodyń Wiejskich zobacz więcej

do 15.09.2021 - termin płatności III raty podatku rolnego

do 15.09.2021 - nabór wniosków w ramach programu "Usuwanie foli rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

do 30.09.2021 - ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021