Grupa Azoty: długoterminowy plan restrukturyzacji to cel zarządu w zmienionym składzie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Bytniewska PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
21-02-2024,9:35 Aktualizacja: 21-02-2024,9:37
A A A

Celem na najbliższy czas jest stworzenie długoterminowego planu restrukturyzacji grupy w dialogu z instytucjami finansowymi - poinformował we wtorek zarząd spółki w zmienionym składzie. Zapowiedział też przyspieszenie konsolidacji spółek do niej należących.

Jak poinformowała we wtorek Grupa Azoty, priorytetem zarządu w nowym składzie jest zapewnienie stabilności finansowej spółki. Obecne porozumienia z instytucjami finansowymi obowiązują do 27 i 28 lutego br., stąd kluczowa jest kontynuacja dialogu z bankami w celu wypracowania nowego dokumentu. Celem na najbliższy czas jest stworzenie długoterminowego planu restrukturyzacji grupy.

19 lutego br. Rada Nadzorcza Grupy Azoty dokonała zmian w składzie zarządu. Zgodnie z podjętą uchwałą, do wykonywania obowiązków prezesa delegowany został członek rady nadzorczej Grupy Azoty Krzysztof Kołodziejczyk. Grupa Azoty podała, że w najbliższym czasie zamierza ogłosić konkurs na stanowisko prezesa, członka zarządu ds. finansowych, członka zarządu ds. rozwoju i restrukturyzacji oraz członków zarządu odpowiedzialnych za trzy podstawowe obszary biznesowe: Agro i Chemia, Tworzywa i Polimery oraz Energetyka.

grupa azoty, prezes, zarząd, rada nadzorcza

Zmiany w Grupie Azoty. Prezes i członkowie zarządu odwołani

Rada Nadzorcza Grupy Azoty podjęła uchwałę o odwołaniu dotychczasowego prezesa spółki Tomasza Hinca. Obowiązki prezesa, do czasu powołania nowego, będzie pełnił Krzysztof Kołodziejczyk - poinformowała Grupa Azoty w poniedziałek....

Spółka dodała, że kluczowe dla zarządu Grupy Azoty jest, by produkcja spółki był na takim poziomie, który zapewni rentowność.

Zarząd zapowiedział też, przyspieszenie działań w obszarze konsolidacji spółek Grupy w celu zwiększenia m.in. "efektywności kosztowej i usprawnienia procesów decyzyjnych".

Przedstawiciele Zarządu Grupy Azoty zwrócili również uwagę na konieczność transformacji energetycznej, która jest niezbędna, by konkurować z europejskimi producentami z branży chemicznej i dostarczać na rynek produkty o możliwie najniższym śladzie węglowym, zgodnie z wymaganiami europejskich klientów.

Wskazali, że projektem, który wymaga "szczególnej uwagi" jest inwestycja Polimery Police, z uwzględnieniem aktualnego harmonogramu projektu i wszystkich opóźnień zgłaszanych przez generalnego wykonawcę.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu