Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu już 3 i 4 marca

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
26-02-2021,15:55 Aktualizacja: 26-02-2021,17:31
A A A

W najbliższą środę i czwartek (3-4 marca) w Bydgoszczy odbędzie się 7. edycja Europejskiego Kongresu Menadżerów Agrobiznesu. Impreza, która co roku przyciąga setki gości z całego kraju, tym razem odbędzie się on-line.

Podczas wydarzenia zostaną poruszone tematy, które zainteresują zarówno właścicieli gospodarstw rodzinnych, jak także przedsiębiorców rolnych.

- Wszyscy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nowoczesnego rolnictwa, powinni zainteresować się tym wydarzeniem. Zeszłoroczna edycja, ze względu na pandemię Covid-19, nie doszła do skutku. W tym roku szykuje się spotkanie, jakiego jeszcze nie było. To będzie przedsięwzięcie na niespotykaną dotychczas skalę - zapewnia Łukasz Gapa, dyrektor biura Związku Pracodawców – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych w Bydgoszczy.

eksport żywności, produkty rolno-spożywcze, kowr, mięso i przetwory, ziarno zbóż

Eksport żywności ciągle idzie w górę

Od stycznia do października 2020 r. odnotowano wzrost wartości eksportu towarów rolno-spożywczych z Polski. Wywóz poszedł w górę o 7 proc. rok do roku i osiągnął wartość 28,3 mld euro. Na wzrost sprzedaży miały wpływ przede...
Głównym organizatorem wydarzenia jest Związek Pracodawców – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych, a organizację wspierają: European Landowners' Organization (ELO) oraz Federacja Związków Pracodawców – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych.

Patronat honorowych nad EKMA sprawuje: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komisja Europejska, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, a także Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

- W wydarzeniu wezmą udział najważniejsze postaci nauki, polityki i biznesu rolnego. Spotkanie obejmie 5 paneli tematycznych i 5 debat, które będą transmitowane w jakości telewizyjnej ze studia EKMA w Bydgoszczy. Transmisja będzie dostępna również w mediach społecznościowych. Zaawansowana platforma umożliwi zadawanie pytań na żywo oraz prezentacje partnerów w  wirtualnym katalogu - mówi Roman Wiatrowski, prezes Związku Pracodawców – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych.

  • Z pełnym programem EKMA można zapoznać się tutaj. Rejestracja osób chętnych odbywa się za pośrednictwem formularza.  Rejestracja umożliwi pozyskanie dodatkowych materiałów drogą elektroniczną. Uwaga! Osoby, które nie zarejestrują się za pośrednictwem dostępnego formularza również będą mogły śledzić EKMA (nie będzie wymagane logowanie).

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w internecie na oficjalnym kanale EMKA YouTube, a także na kanałach patronów medialnych wydarzenia, tj, multiportalu Agropolska.pl, a także miesięcznika Przedsiębiorca Rolny. Początek transmisji już 3 marca o godz. 10. Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie EKMA.

WIDEO Spot promujący 7. edycję Europejskiego Kongresu Menadżerów Agrobiznesu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

od 16.05.2022 - 14.07.2022 - rolnicy będą mogli składać wnioski o bezzwrotną premię na restrukturyzację małych gospodarstw

1–31.07.2022  - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt