Copy LinkXFacebookShare

Od ciągnika odczepiła się jedna z przyczep. Kobieta była zakleszczona w uderzonym aucie

Od zestawu złożonego z ciągnika rolniczego i dwóch przyczep odpięła się jedna z nich, uderzając w nadjeżdżające z naprzeciwka auto. W wyniku zdarzenia, kierująca „osobówką” została zakleszczona w pojeździe.

Do tego niecodziennego zdarzenia drogowego doszło w minioną sobotę (29 listopada) na terenie gminy Mełgiew (pow. świdnicki, woj. lubelskie).

Jak ustalili policjanci, traktor z dołączonymi dwiema przyczepami jechał w kierunku Mełgwi.

Na łuku drogi, w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach, od ciągnika odłączyła się druga z przyczep. Staczając się samoczynnie, pokonała odcinek jezdni, po czym zjechała na przeciwległy pas ruchu i z impetem uderzyła w forda jadącego w przeciwną stronę – relacjonuje asp. sztab. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Jak dodaje, siła zderzenia była na tyle duża, że kierująca autem kobieta została zakleszczona w pojeździe i nie była w stanie wydostać się o własnych siłach. Żeby ją uwolnić, trzeba było użyć specjalistycznego sprzętu.

Kobietę, która podróżowała wraz z pasażerem, przetransportowano do szpitala, jednak po badaniach okazało się, że doznała jedynie powierzchownych, niegroźnych obrażeń.

– Ostatecznie zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Kierowca ciągnika rolniczego został ukarany mandatem oraz na jego konto trafiły punkty karne – przekazuje Domaradzka.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Traktorzysta ranny. A 59-latek zginął między ciągnikiem i przyczepą

Olimpiada

Finał XLIX edycji  OWiUR w Poznaniu rozpoczęty. Trwają zmagania

pierwsze ognisko ASF u świń, ognisko ASF, ASF, afrykański pomór świń, trzoda chlewna, warchlaki, GIW
Aktualności

Pierwsze ognisko ASF u świń! Wirus na fermie warchlaków