Copy LinkXFacebookShare

Produkcja bydła idzie w górę. W Polsce też

W pierwszym kwartale 2015 roku kraje Wspólnoty wyprodukowały o 4,8 proc. więcej bydła (w tonach) niż przed rokiem. Ubój w sztukach zwiększył się o 3,4 proc.

Tak wynika z najnowszych danych Komisji Europejskiej, na które powołuje się FAMMU/FAPA. Produkcja bydła w "starych" krajach UE poszła w górę o 3,9 proc., zaś w sztukach zwiększyła się o 2,3 proc. Wzrosty produkcji dotyczyły przede wszystkim wolców (9,8 proc.), jałówek (6,3 proc.), cieląt (5,7 proc.), krów (5,5 proc.) i młodego bydła (3,2 proc.).

Od stycznia do końca marca więcej bydła w tonach wyprodukowała m.in. Rumunia, Polska, Estonia, Luksemburg, Włochy, Hiszpania, Słowenia, Węgry, Finlandia, Portugalia, Litwa oraz Francja. Największe spadki odnotowano natomiast na Malcie, w Grecji, Chorwacji, Danii, na Słowacji, w Austrii, Irlandii oraz w Szwecji.

Zobacz nas w Google News

dopłaty do loch, dopłaty do trzody chlewnej, lochy, loszki hodowlane, trzoda chlewna, świnie, pomoc dla rolników, MRiRW, ARiMR, de minimis, wsparcie hodowców
Hodowla

Dopłaty do loch: 1000 zł na maciorę i 2000 zł do loszki hodowlanej

wapnowanie
Uprawa

Skrzyp polny po żniwach – jak zniszczyć uciążliwy chwast?

szkodniki w rzepaku
Uprawa

Insektycydy przeciwko pierwszym szkodnikom w rzepaku

ASF, afrykański pomór świń, dwa nowe ogniska ASF, ognisko ASF, ASF u świń, trzoda chlewna, świnie, bioasekuracja, Inspekcja Weterynaryjna, ASF 2026
Hodowla

Dwa nowe ogniska ASF u świń. Kolejne na Kujawach!