Copy LinkXFacebookShare

W przyszłym roku wybory do izb rolniczych

Na 31 maja 2015 roku zaplanowano wybory reprezentantów na walne zgromadzenia izb rolniczych. Już można myśleć o kandydatach.
 
Wybory w tym terminie zarządziła Krajowa Rada Izb Rolniczych. "Czynne i bierne prawo wyborcze w wyborach powszechnego samorządu rolniczego mają: podatnicy podatku rolnego, podatnicy podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej oraz członkowie rolniczych spółdzielni produkcyjnych posiadających w nich wkłady gruntowe" – wyjaśnia KRIR.
 
Znany już jest szczegółowy terminarz związany z wyborami – m.in. najpóźniej do 17 maja ma być udostępniony do wglądu spis członków izby rolniczej uprawnionych do udziału w głosowaniu w wyborach do rad powiatowych, a najpóźniej do 21 maja trzeba podać listy kandydatów na członków rad powiatowych w poszczególnych okręgach wyborczych.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!