Copy LinkXFacebookShare

Ceny warzyw na rynku hurtowym wyższe niż przed rokiem

Ceny warzyw – ze względu na ubiegłoroczną suszę – na rynku hurtowym są wyższe niż przed rokiem – podali specjaliści z rynku hurtowego Bronisze. Dwukrotnie zdrożały m.in. kapusta i ziemniaki.

"W ciągu ostatnich trzech tygodni wzrosły ceny m.in. kapusty, marchwi, pietruszki i ziemniaków (…). Większość warzyw jest droższa, w porównaniu z ceną ze stycznia 2015 roku. Jest to wynikiem ubiegłorocznej suszy, która wpłynęła na mniejsze plony warzyw gruntowych" – napisano w raporcie.

Z raportu wynika, że najbardziej zdrożała kapusta – aktualnie cena kilograma na rynku hurtowym Bronisze waha się od 1,30 do 1,80 zł, co oznacza dwukrotny wzrost ceny, w porównaniu ze styczniem 2015 r. Dwukrotnie zdrożały także ziemniaki.

Z raportu wynika również, że spadają ceny krajowych warzyw szklarniowych – m.in. pomidorów malinowych oraz ogórków szklarniowych.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Rolnicy: kto może, niech sprzedaje stada i ratuje, co się da

ASF, 2. ognisko ASF u świń, afrykański pomór świń, trzoda chlewna, świnie, GIW, Kujawsko-Pomorskie, Czapelki, powiat świecki, bioasekuracja
Hodowla

2. ognisko ASF u świń. Tym razem w woj. kujawsko-pomorskim

Weterynaryjny Numer Identyfikacyjny, WNI, ARiMR, Inspekcja Weterynaryjna, hodowcy, bydło, trzoda chlewna, drób
Hodowla

Weterynaryjny Numer Identyfikacyjny. Będzie prostsza procedura

ubój pastwiskowy, bydło, dobrostan zwierząt, Stefan Krajewski, MRiRW, hodowla bydła, ubój zwierząt, weterynaria
Hodowla

Ubój pastwiskowy. Nowe przepisy wchodzą w życie już 6 lipca