Copy LinkXFacebookShare

Podpalacz działał przez ponad cztery lata. Zatrzymany to strażak z OSP

Na ponad 100 tys. złotych zostały oszacowane straty powstałe w wyniku działalności podpalacza stogów słomy na terenie gminy Grodzisk Wielkopolski. Okazało się, że ogień podkładał członek Ochotniczej Straży Pożarnej.  

Przestępczy proceder trwał od lipca 2014 roku, a do ostatniego podpalania doszło we wrześniu 2018 roku.


"Łącznie w omawianym okresie doszło do pięciu pożarów stogów. Nie było wątpliwości, że nie spłonęły przypadkiem, we wszystkich przypadkach stwierdzono podpalenie. Straty wyceniono na ponad 100 tysięcy złotych" – podaje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Nad sprawą pracowali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, którzy zaczęli typować podejrzane osoby.

Ostatecznie zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Grodzisk Wlkp., będącego jednocześnie czynnym strażakiem jednostki OSP. Wcześniej nie był notowany przez policję.

"Śledczy przedstawili strażakowi-ochotnikowi zarzuty zniszczenia mienia poprzez spalenie stogów słomy. Sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył stosowne wyjaśnienia” – informuje grodziska KPP.

Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci rozpoczęli kontrole rolników. „Nie będzie taryfy ulgowej”

Aktualności

Straszna śmierć traktorzysty. Zginął po wywróceniu się ciągnika

stres cieplny u świń, trzoda chlewna, hodowla świń, rozród świń, laktacja loch, zdrowie jelit, żywienie świń, dobrostan zwierząt
Hodowla

Stres cieplny u świń obniża wyniki produkcyjne