Copy LinkXFacebookShare

AGROunia grozi uciążliwymi protestami. Żarty się skończyły

Rolnicy z AGROunii kończą z pokojowymi manifestacjami. Grożą przeprowadzeniem w najbliższym czasie uciążliwych i nieprzewidywalnych protestów – na wzór francuski.

"Nie ma innej opcji niż pokaz siły ze strony rolników! Pokojowe demonstracje są obiektem kpiny ze strony polityków i urzędników. Szykujemy się do strajku w stylu francuskim" – czytamy na profilu facebookowym organizacji.


Gospodarze zrzeszeni w AGROunii apelują o wsparcie funduszu strajkowego. "Jesteś z nami? Kibicujesz nam? Wesprzyj nasz fundusz strajkowy" – czytamy na portalu społecznościowym.

Przy okazji informują, że uzbierali już "całkiem dużą sumę", ale potrzebują jeszcze środków "by wszyscy, którzy chcą walczyć o zmiany czuli się bezpiecznie".

"Razem wprowadzimy porządek" – zapewniają.

Jak informuje portal sieradz.naszemiasto.pl zdaniem liderów organizacji przeprowadzona 6 lutego akcja, nazywana "Oblężeniem Warszawy", nie przyniosła spodziewanych efektów.

Michał Kołodziejczak, założyciel AGROunii ruszył zatem w Polskę i spotyka się z rolnikami, by rozbudować struktury organizacji.

"Jak strajkować to z fantazją! Zgłaszane manifestacje rolnicze, grzeczne przejścia ulicami Warszawy, pikietowanie pod sejmem jest jedynie powodem kpiny ze strony polityków, którzy mają nas za gorszą część społeczeństwa" – napisał niedawno.
 

Zobacz nas w Google News

dopłaty do loch, dopłaty do trzody chlewnej, lochy, loszki hodowlane, trzoda chlewna, świnie, pomoc dla rolników, MRiRW, ARiMR, de minimis, wsparcie hodowców
Hodowla

Dopłaty do loch: 1000 zł na maciorę i 2000 zł do loszki hodowlanej

wapnowanie
Uprawa

Skrzyp polny po żniwach – jak zniszczyć uciążliwy chwast?

szkodniki w rzepaku
Uprawa

Insektycydy przeciwko pierwszym szkodnikom w rzepaku

ASF, afrykański pomór świń, dwa nowe ogniska ASF, ognisko ASF, ASF u świń, trzoda chlewna, świnie, bioasekuracja, Inspekcja Weterynaryjna, ASF 2026
Hodowla

Dwa nowe ogniska ASF u świń. Kolejne na Kujawach!