Ulica zasypana tuszami i piwna „ekspresówka” po kraksach tirów
tusze_ulica.jpg_a7e5729d
W Rudzie Śląskiej na ulicę Kokota wysypały się wieprzowe tusze. Foto_KMP Ruda Śląska
W wyniku kolizji z udziałem dwóch dużych ciężarówek, z jednej z nich na drogę ekspresową S5 wysypały się setki puszek po piwie. Z kolei mięso z wywróconej naczepy zablokowało ulicę w Rudzie Śląskiej.
Konkretnie chodzi o ul. Kokota, którą policjanci radzili kierowcom omijać z powodu właśnie wywróconej naczepy samochodu ciężarowego, jadącego w kierunku centrum miasta.
"W chłodni znajdowało się mięso wieprzowe, które wysypało się na jezdnię. Droga jest całkowicie zablokowana, a na miejscu pracują policjanci z drogówki" – informowała rudzka komenda policji.
Do zdarzenia na krajowej "piątce" doszło natomiast na odcinku węzeł Rydzyna-węzeł Korzeńsko.
"Kierowca jednej ciężarówki zjechał na pas awaryjny. Prawdopodobnie w wyniku niezachowania należytej ostrożności, na stojący tam pojazd najechał kierowca innej ciężarówki, powodując na szczęście niegroźną kolizję. Nikomu nic się nie stało" – relacjonuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego.
Uszkodzone zostały oba samochody i z przestrzeni ładunkowej jednego z nich wysypały się puszki po piwie, które "zalały" trasę na odcinku ok. 350 metrów. Przez kilka godzin był zamknięty dla ruchu.
- Wiesz o ważnym wydarzeniu? Poinformuj nas o tym. Czekamy: redakcja@agropolska.pl
