Copy LinkXFacebookShare

Podkładał ogień i przyglądał się akcjom gaśniczym

Policjanci z wielkopolskiego Pleszewa zatrzymali 26–letniego mężczyznę podejrzanego o wywołanie serii pożarów balotów słomy – poinformowała w środę PAP rzecznik prasowy pleszewskiej policji asp. Monika Kołaska.

Mężczyzna podkładał ogień i przyglądał się akcjom gaśniczym. Pisaliśmy o tym tutaj.

W poniedziałek, 17 lutego, doszło do serii pożarów na terenie powiatu pleszewskiego. Od godziny 13 strażacy interweniowali w Kajewie, Grodzisku i Zadowicach. Gasili baloty słomy.

Sprawą zajęła się policja, ponieważ dowody świadczyły o podpaleniach. Mundurowi zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Gołuchów, który przyznał się do podpaleń. Jednak nie wyjaśnił policjantom powodów swojego zachowania.

– Jak ustalono, pomiędzy miejscowościami, w których podkładał ogień, poruszał się samochodem, a po podpaleniu, przez kilkanaście minut obserwował pracę strażaków – powiedziała asp. Monika Kołaska.

26-latkowi grozi do 5 lat więzienia. Straty powstałe w wyniku pożarów oszacowano na 25 tys. złotych.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Straszna śmierć traktorzysty. Zginął po wywróceniu się ciągnika

Aktualności

Policjanci rozpoczęli kontrole rolników. „Nie będzie taryfy ulgowej”

stres cieplny u świń, trzoda chlewna, hodowla świń, rozród świń, laktacja loch, zdrowie jelit, żywienie świń, dobrostan zwierząt
Hodowla

Stres cieplny u świń obniża wyniki produkcyjne