Copy LinkXFacebookShare

Pszczelarze mają więcej czasu na składanie wniosków o wsparcie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyła termin składania wniosków o refundację w ramach działań "Zakup pszczół" oraz "Zakup sprzętu pszczelarskiego" w roku pszczelarskim 2022.

Pomoc przyznawana jest w ramach mechanizmu "Wsparcie rynku produktów pszczelich". Dokumenty o refundację należy składać w centrali Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa do 15 sierpnia. Natomiast wydatki kwalifikujące się do objęcia wsparciem w ramach tych działań muszą być poniesione do 31 lipca (art. 2 rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2015/1368).

ARiMR prosi o składanie wniosków jak najszybciej po skompletowaniu dokumentacji. W przypadku pytań prosi pszczelarzy o kontakt z KOWR.
 

Zobacz nas w Google News

dopłaty do loch, dopłaty do trzody chlewnej, lochy, loszki hodowlane, trzoda chlewna, świnie, pomoc dla rolników, MRiRW, ARiMR, de minimis, wsparcie hodowców
Hodowla

Dopłaty do loch: 1000 zł na maciorę i 2000 zł do loszki hodowlanej

wapnowanie
Uprawa

Skrzyp polny po żniwach – jak zniszczyć uciążliwy chwast?

szkodniki w rzepaku
Uprawa

Insektycydy przeciwko pierwszym szkodnikom w rzepaku

ASF, afrykański pomór świń, dwa nowe ogniska ASF, ognisko ASF, ASF u świń, trzoda chlewna, świnie, bioasekuracja, Inspekcja Weterynaryjna, ASF 2026
Hodowla

Dwa nowe ogniska ASF u świń. Kolejne na Kujawach!