Copy LinkXFacebookShare

Tego trzeba się wystrzegać na protestach. Strażacy OSP nie mogli szybko dojechać na miejsce wypadku

„Drodzy protestujący rolnicy! W wyniku waszego braku organizacji mogło dojść do tragedii” – ostrzegli druhowie OSP po tym, jak nie mogli najkrótsza drogą dojechać do miejsca wypadku.

Protest rolniczy objął niemal całą Polskę. Wobec takiej skali, organizatorzy i sami uczestnicy nie mogli ustrzec się błędów czy problemów. Tak było choćby w kwestii skandalicznego hasła na ciągniku wzywającego Putina do „zrobienia porządku” m.in. w Polsce.

Inna kwestia to umożliwienie przejazdów służbom ratunkowym. Trzeba tu podkreślić, że generalnie takie przejazdy blokujący drogi rolnicy gwarantują. Świadczą o tym m.in. obrazki o tworzeniu korytarzy dla pojazdów specjalnych. Zdarzają się jednak incydenty (jak ten głośny z karetką w Koszalinie) i takowych trzeba się wystrzegać.

Zaapelowali o to m.in. druhowie z OSP. Ci z jednostki OSP Białe Błota (pow. bydgoski, woj. kujawsko-pomorskie) zostali w minioną środę (21 lutego) razem z ratownikami z PSP w Bydgoszczy wezwani do zdarzenia drogowego w Lipnikach. Zderzyły się tam dwa auta osobowe. Na szczęście finalnie okazało się, że – jak podają strażacy – nie było osób poszkodowanych. Niemniej wystąpił problem z dojazdem związany z protestem rolników.

Drodzy protestujący rolnicy! W wyniku waszego braku organizacji mogło dojść do tragedii. Służby ratunkowe na naszym węźle powinny mieć swobodny przejazd. W wyniku blokady dwa samochody straży pożarnej nie mogły dostać się najkrótszą drogą do poszkodowanych. Mało tego, w ciągniku, który zastawił bardzo ważny zjazd na pobliskie miejscowości, nikogo nie było. Wiemy że walczycie o lepszą przyszłość ale życie ludzkie jest najważniejsze!” – uczulają na swoim facebookowym profilu druhowie z OSP Białe Błota.

Zobacz nas w Google News

dopłaty do loch, dopłaty do trzody chlewnej, lochy, loszki hodowlane, trzoda chlewna, świnie, pomoc dla rolników, MRiRW, ARiMR, de minimis, wsparcie hodowców
Hodowla

Dopłaty do loch: 1000 zł na maciorę i 2000 zł do loszki hodowlanej

wapnowanie
Uprawa

Skrzyp polny po żniwach – jak zniszczyć uciążliwy chwast?

szkodniki w rzepaku
Uprawa

Insektycydy przeciwko pierwszym szkodnikom w rzepaku

ASF, afrykański pomór świń, dwa nowe ogniska ASF, ognisko ASF, ASF u świń, trzoda chlewna, świnie, bioasekuracja, Inspekcja Weterynaryjna, ASF 2026
Hodowla

Dwa nowe ogniska ASF u świń. Kolejne na Kujawach!