Copy LinkXFacebookShare

Grupa Azoty ZAK: Mirosław Ptasiński prezesem spółki

Mirosław Ptasiński został powołany na stanowisko prezesa Grupy Azoty ZAK – poinformowała spółka w poniedziałek. Do zarządu trafili też Dariusz Bednorz, a także od 1 czerwca br. Agnieszka Kurpińska – dodano.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn poinformowała w poniedziałek, że rada nadzorcza powołała do zarządu spółki z dniem 20 maja Mirosława Ptasińskiego na funkcję prezesa zarządu i Dariusza Bednorza na funkcję wiceprezesa zarządu. Do zarządu na funkcję wiceprezesa – z dniem 1 czerwca – powołano też Agnieszkę Kurpińską. Dodano, że jednocześnie z zarządu spółki odwołany został Artur Kopeć, pełniący funkcję wiceprezesa zarządu.

Prezes zarządu Mirosław Ptasiński od 25 kwietnia do 20 maja br. był członkiem rady nadzorczej spółki, delegowanym do wykonywania obowiązków prezesa. Ptasiński związany był z Grupą Azoty ZAK w latach 2010-2016, pełniąc m.in. funkcję wiceprezesa zarządu.

W komunikacie spółka dodała, że powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu Dariusz Bednorz to menedżer mający wieloletnie doświadczenie w obszarze strategii handlowych i produkcji przemysłowej. Wiceprezes zarządu Agnieszka Kurpińska jest z kolei menedżerem specjalizującym się w zarządzaniu sprzedażą, zakupami i logistyką. Obydwoje również wcześniej byli związani ze spółką i z Grupą Azoty.

Grupa Azoty ZAK jest spółką zależną Grupy Azoty. To producent nawozów azotowych oraz alkoholi OXO i plastyfikatorów, w tym pierwszego polskiego plastyfikatora nieftalanowego. 

Zobacz nas w Google News

dopłaty do loch, dopłaty do trzody chlewnej, lochy, loszki hodowlane, trzoda chlewna, świnie, pomoc dla rolników, MRiRW, ARiMR, de minimis, wsparcie hodowców
Hodowla

Dopłaty do loch: 1000 zł na maciorę i 2000 zł do loszki hodowlanej

wapnowanie
Uprawa

Skrzyp polny po żniwach – jak zniszczyć uciążliwy chwast?

szkodniki w rzepaku
Uprawa

Insektycydy przeciwko pierwszym szkodnikom w rzepaku

ASF, afrykański pomór świń, dwa nowe ogniska ASF, ognisko ASF, ASF u świń, trzoda chlewna, świnie, bioasekuracja, Inspekcja Weterynaryjna, ASF 2026
Hodowla

Dwa nowe ogniska ASF u świń. Kolejne na Kujawach!