Zespół zbada, czy wiatraki nie są za głośne

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (kap) | redakcja@agropolska.pl
03-02-2015,16:10 Aktualizacja: 03-02-2015,17:25
A A A

Ministerstwo Środowiska powołało zespół, który zbada czy i na ile uciążliwe dla człowieka oraz środowiska są elektrownie wiatrowe.

Oddziaływanie akustyczne energetyki wiatrowej na ludzi i środowisko naturalne było głównym tematem ostatniego posiedzenia zespołu, który będzie pracował nad propozycjami działań normujących ochronę środowiska przed hałasem.

Spotkaniu przewodniczył wiceminister Janusz Ostapiuk. Powołany przez resort środowiska zespół ma przygotować projekt nowelizacji prawa w zakresie ochrony środowiska przed hałasem (w tym przemysłowym, drogowym, kolejowym i lotniczym).

Jego zadaniem jest także opracowanie propozycji działań pozalegislacyjnych (np. wytycznych, zaleceń), w tym dotyczących etapu planowania i realizacji inwestycji.

Podczas ostatniego spotkania, w którym uczestniczyli także naukowcy i przedstawiciele stowarzyszeń branżowych, dyskutowano m.in. o uciążliwości energetyki wiatrowej, metodach oceny zasięgu jej wpływu oraz związanych z tym regulacjach prawnych stosowanych w kraju i na świecie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama