Ekspert podpowie jak uniknąć protestów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: k.perkowska | perkowska@apra.pl
08-02-2016,10:25 Aktualizacja: 08-02-2016,10:29
A A A

Jak przekonać mieszkańców do budowy elektrowni wiatrowej w ich miejscowości – tego inwestorzy dowiedzieć się będą mogli podczas warsztatów, które 24 lutego w Warszawie zorganizuje Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

Elektrownie wiatrowe powstają w Polsce jak grzyby po deszczu. Nierzadko jednak budowie instalacji towarzyszą protesty osób mieszkających w jej pobliżu. Z tego powodu bywa, że inwestycja nie dochodzi do skutku, a przedsiębiorca traci czas i pieniądze.

Dlatego Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej postanowiło zorganizować warsztaty dla osób związanych z budową instalacji OZE, w tym odpowiedzialnych za komunikację z lokalnymi i regionalnymi władzami, a także mieszkańcami i mediami.

Warsztaty pt.: „Komunikacja w sytuacji konfliktu związanego z rozwojem projektu wiatrowego” poprowadzi dr hab. Ewa Marciniak, prof. UW, która jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Instytutu Nauk Politycznych. Specjalizuje się w komunikacji politycznej i marketingu politycznym.

Jak zapewnia PSEW, uczestnikom warsztatów w przyszłości łatwiej będzie rozpoznawać i definiować obszary konfliktu, dopasowywać strategie komunikacyjne, a także poznawać i pokonywać różnorodne bariery komunikacyjne.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama