W czerwcu ponad 40 proc. mocy w KSE pochodziło z odnawialnych źródeł

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Bytniewska PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
14-08-2023,8:00 Aktualizacja: 14-08-2023,8:05
A A A

Czerwiec był kolejnym rekordowym miesiącem w rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce. Moc instalacji OZE to ponad 40 proc. całkowitej mocy zainstalowanej w Krajowym Systemie Energetycznym - podał resort klimatu. Dodano, że w czerwcu prosumenci wytworzyli ponad 1 mln MWh energii z mikroinstalacji PV.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało w piątek na platformie X (dawniej Twitter), że "czerwiec 2023 r. był kolejnym rekordowym miesiącem w rozwoju OZE w Polsce". "Według danych Agencji Rynku Energii prosumenci wytworzyli ponad 1 mln MWh energii z OZE z mikroinstalacji PV (fotowoltaicznych - PAP). To (...) przede wszystkim zasługa milionów gospodarstw domowych i przedsiębiorców, którzy zainwestowali w OZE, ale również bardzo korzystnego otoczenia regulacyjnego" - podkreślono.

Dodano, że moc instalacji wykorzystujących OZE osiągnęła ponad 40 proc. całkowitej mocy zainstalowanej w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym.

"W ostatnich latach konsekwentnie rozwijamy sektor energetyki odnawialnej. Już dziś moc zainstalowana w OZE to ponad 25 GW" - wskazał resort.

Ministerstwo wskazało, że na fotowoltaikę przypada 14 268,7 MW; na elektronie wiatrowe 8857,2 MW; na elektrownie na biomasę 981,5 MW; elektrownie wodne 977,7 MW; na elektrownie biogazowe 286,4 MW, a na hybrydowe instalacje OZE 24,1 MW.

Poleć
Udostępnij
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama