Program "Mój Prąd". Wnioski można też składać online

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
23-10-2019,13:50 Aktualizacja: 23-10-2019,13:57
A A A

Od 21 października wnioski o dofinansowanie w ramach w programu "Mój Prąd" można składać online na portalu GOV.pl. Do 18 października NFOŚiGW wypłacił dotacje dla 2320 wniosków na ponad 11,3 mln zł.

- Program jest jednym z narzędzi służących poprawie jakości powietrza. Jego realizacja przyczyni się do poprawy efektywności energetycznej gospodarstw domowych, co przełoży się nie tylko na korzyści dla środowiska, ale też na domowy budżet - podkreślił Henryk Kowalczyk, minister środowiska.

Zrealizowano już pierwsze płatności w ramach programu "Mój Prąd"

Prawie 170 wniosków przyjął Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w pierwszym tygodniu funkcjonowania programu "Mój Prąd". Sławomir Kmiecik, rzecznik prasowy NFOŚiGW podkreśla, że dzięki "innowacyjnej...

Do minionego poniedziałku wniosek o dofinansowanie można było złożyć na dwa sposoby - osobiście w papierowej wersji w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub przesłać pocztą lub kurierem na adres funduszu. Od 21.10 sprawę można załatwić przez internet - na portalu GOV.pl.

- Aby online złożyć wniosek o dofinansowanie potrzebujemy jedynie profilu zaufanego lub e-dowodu. Załatwienie sprawy zajmuje tylko kilka minut - zapewnił Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Program "Mój Prąd" ogłosił 23 lipca premier Mateusz Morawiecki. Jego głównym celem jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych. Dofinansowanie obejmuje do 50 proc. kosztów budowy instalacji o mocy od 2 do 10 kW zainstalowanej i maksymalne może wynieść 5000 zł. Budżet programu wynosi 1 mld zł.

Tylko do 18 października NFOŚiGW wypłacił dotacje dla 2320 wniosków na kwotę ponad 11,3 mln zł. Łączna moc wspartych instalacji wynosi 13 076,70 kW, a pozyskana zielona energia to 13 076,70 MWh/rok, co pozwala na redukcję CO2 w wysokości 10 461,3 ton/rok.
 

Poleć
Udostępnij
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama