Program "Mój Prąd" już działa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
02-09-2019,11:20 Aktualizacja: 02-09-2019,11:28
A A A

Rozpoczął się nabór wniosków do programu "Mój Prąd". To aż miliard złotych na rozwój fotowoltaiki prosumenckiej. Po raz pierwszy zastosowano tak duże wsparcie o zasięgu ogólnopolskim dla osób indywidualnych.  

O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą kompleksową umowę regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

systemy fotowoltaiczne, energia słoneczna, oze, instalacje oze, fotowoltaika, ustawa o oze

Małe i średnie firmy będą mogły wytwarzać prąd w mikroinstalacjach

Według danych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, w ubiegłym roku w Polsce powstało 28,36 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 173 MW. Ich liczba ma radykalnie wzrosnąć po uruchomieniu programu Energia Plus. Projekt...

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska przypomina, że budżet programu to miliard złotych, przy czym dofinansowanie w formie dotacji - do 50 proc. kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia - wyniesie nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

Co istotne, uzyskane dofinansowanie można łączyć z tzw. ulgą termomodernizacyjną, co przekłada się na efektywność finansową wsparcia. Nabór wniosków odbywa się w trybie konkursowym do 20 grudnia lub do wyczerpania alokacji środków.

Wdrożenie programu ma "być impulsem dla dalszego rozwoju energetyki prosumenckiej i przyczynić się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej, poprawy jakości powietrza (zwłaszcza na obszarach słabo zurbanizowanych) oraz zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego".  

Celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama