Na sprzedaży magazynów zarobią 100 miliardów dolarów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: k.perkowska I perkowska@apra.pl
05-10-2015,13:40 Aktualizacja: 06-10-2015,22:18
A A A

Notowana na NewConnect spółka Novavis podpisała memorandum z amerykańską firmą Storion Energy o budowie w Polsce fabryki produkującej magazyny energii.

Zgodnie z podpisanym memorandum, Novavis, na podstawie przyszłej umowy joint venture, obejmie 24 proc. udziałów w powstającej spółce Storion Energy sp. z o.o., której zadaniem będzie uruchomienie produkcji innowacyjnych systemów magazynowania energii w technologii Vanadium Redox Flow Batteries (VRFB). Produkowane będą akumulatory dla odbiorców indywidualnych, średnich, dużych i wielkich firm oraz średniej wielkości miejscowości. Szacowana wartość inwestycji to 10 milionów euro. W pierwszym etapie produkcji, czyli w ciągu trzech lat, sprzedaż będzie skierowana na rynek niemiecki oraz do pozostałych krajów Europy Zachodniej. Na razie potwierdzone zostały zamówienia na produkcję na najbliższe dwa lata. Zakład w Polsce będzie częścią projektu komercjalizacji badań, na które ITN Energy Systems, Inc. wydał do 2015 roku 40 milionów dolarów. Zgodnie ze strategią nowego partnera Novavis, produkty VRFB stanowić będą 12-15 proc. światowego rynku magazynowania energii. Szacuje się, że w 2017 roku globalna sprzedaż urządzeń do magazynowania energii osiągnie wartość 17 miliardów dolarów, zaś w 2020 roku 100 miliardów dolarów.
Novavis odpowiedzialna jest za organizację przedsięwzięcia w Polsce, zarządzanie fabryką, administracją oraz wszelkimi elementami dotyczącymi funkcjonowania zakładu produkcyjnego. Sprzedaż odbywać się będzie poprzez spółkę VOOLT.

Poleć
Udostępnij
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama