Mają pieniądze na ekologiczne inwestycje. Czas na elektrownię słoneczną

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
21-02-2018,13:30 Aktualizacja: 21-02-2018,13:58
A A A

Wod-Kan, spółka miejska z Białej Podlaskiej już od kilku lat wdraża proekologiczne rozwiązania. Teraz przyszedł czas na zainstalowanie solarów, które wyprodukują energię elektryczną.

- Projektowana elektrownia słoneczna będzie produkowała energię elektryczną na potrzeby pomp ciepła - mówi Radosław Plandowski, rzecznik bialskiego magistratu w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".

klaster energii odnawialnej, farma fotowoltaiczna, pge eo, ustawa o odnawialnych źródłach energii, sieć dystrybucyjna

Klaster stawia na fotowoltaikę

Soliński Klaster Energii powstanie z inicjatywy PGE Energia Odnawialna, powiatu leskiego, gminy Solina i spółki Elbest. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane 17 lutego w Przemyślu podczas 20 edycji konferencji "Europa...

Istniejące pompy włączone są w system centralnego ogrzewania budynków należących do spółki. - Pompy ciepła wykorzystują ciepło wody wydobywane w studniach. Do swojej pracy potrzebują energii elektrycznej - tłumaczy ekspert.

Dzięki instalacji solarów energia będzie produkowana w sposób ekologiczny. - Ograniczy to zużycie energii elektrycznej oraz będzie miało pozytywny wpływ na środowisko naturalne - podkreśla Plandowski.

Inwestycja będzie kosztować 700 tys. zł, z czego połowa to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego.

W tym roku spółka planuje jeszcze m.in. zmodernizować oczyszczalnię ścieków oraz przepompownię centralną i zbudować inteligentny system zarządzania siecią. To projekty za ponad 40 mln zł.

źródło: Dziennik Wschodni

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama