Inwestują w fotowoltaikę. Powstaną dwie małe elektrownie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
24-09-2018,9:50 Aktualizacja: 24-09-2018,11:15
A A A

W stacji uzdatniania wody w Jurowcach w ramach projektu gminnej spółki Wodociągi Białostockie zamontowanych zostanie 236 paneli fotowoltaicznych. Powstaną tam dwie małe elektrownie słoneczne.

Jedna z nich będzie instalacją naziemną (128 paneli), druga powstanie na dachu (108). Tam także zamontowana zostanie stacja pogodowa i system wczesnego ostrzegania przed burzami - informuje Polskie Radio Białystok.

OZE, instalacje fotowoltaiczne, kujawsko-pomorskie, pompy ciepła

Nowoczesne instalacje pojawią się na dachach kolejnych domów

Przy blisko 1,5 tysiąca budynków mieszkalnych w województwie kujawsko-pomorskim zaczynają się pojawiać panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne i pompy ciepła. Instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii będą też...

"Elektrownia fotowoltaiczna pozwoli Wodociągom Białostockim zwiększyć produkcję energii elektrycznej na potrzeby własne. Uprzedzające alarmowanie o ewentualnych wyładowaniach atmosferycznych zwiększy bezpieczeństwo ludzi na obiekcie i możliwość ochrony majątku" - poinformowała spółka w komunikacie. Montaż paneli już się rozpoczął, instalacja ma być gotowa do końca bieżącego roku.

Inwestycja jest jednym z elementów dużego projektu związanego z optymalizacją gospodarki wodno-ściekowej w Białymstoku i gminie Wasilków (I etap), który realizują Wodociągi Białostockie.

Na realizację 13 inwestycji spółka dostała ponad 85,6 mln zł dotacji z UE z programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (dotację przyznał NFOŚiGW). Łączna wartość projektu to prawie 134,3 mln zł, pozostałe środki to wkład własny wodociągów.

źródło: Polskie Radio Białystok

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama