Fotowoltaika ma się coraz lepiej. Sektor rośnie w siłę

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
21-08-2017,13:30 Aktualizacja: 21-08-2017,13:45
A A A

Z raportów RWE Polska oraz Instytutu Energetyki Odnawialnej wynika, że w Polsce rośnie rola alternatywnych źródeł energii. Szybki rozwój OZE widoczny jest m.in. na przykładzie sektora fotowoltaiki.

Niestabilność przepisów, niepewność dotacji w 2016 roku oraz niejasne warunki wsparcia inwestorów na bieżący rok nie powstrzymały rozwoju technologicznego zarówno w dziedzinie mikroinstalacji, jak i instalacji fotowoltaicznych o większej mocy.

instalacje fotowoltaiczne, fotowoltaika, energia słoneczna, oze, panele fotowoltaiczne, odnawialne źródła energii

Przybywa przydomowych instalacji fotowoltaicznych. Rośnie wartość rynku

Wartość polskiego rynku elektrowni fotowoltaicznych pod koniec 2016 roku przekroczyła 310 mln zł, a w tym może podwoić się - szacują eksperci Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV. Do rozwoju branża potrzebuje stabilnego prawa. - Na...

Najnowsze badania przeprowadzone przez Instytut Energetyki Odnawialnej (raport z maja 2017 roku za rok 2016) wykazują, że w sektorze PV drzemie olbrzymi potencjał. Zdolności produkcyjne badanych firm w ubiegłym roku wynosiły 143 MW rocznie i były wykorzystywane zaledwie w około 20 proc. Co więcej, w br. mogą wzrosnąć do 223 MW rocznie z powodu rozbudowy linii produkcyjnych.

Z wypowiedzi ankietowanych firm wynika, że fotowoltaika najszybciej rozwinie się w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, czyli prosumentów biznesowych, osiągając moc 20-200 kW.  W takiej sytuacji warto stworzyć program badawczy, a także wzmocnić wsparcie w kontekście rozwoju technologicznego sektora, który najwyraźniej ma olbrzymie zasoby produkcyjne.

Czy faktycznie takie ruchy dokonają się w najbliższym czasie? Na jakie nowe modele finansowania fotowoltaiki w Polsce możemy liczyć? Na takie i podobne pytania postarają się odpowiedzieć prelegenci międzynarodowej konferencji "Fotowoltaika w Polsce", która odbędzie się 25 października podczas pierwszego dnia Targów RENEXPO® Poland 2017.

Okazją do prezentacji najnowszych dokonań technologicznych w tej dziedzinie będzie natomiast szóste Forum PV zaplanowane na 27 października, czyli ostatni dzień imprezy, która odbędzie się w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji online na stronie www.renexpo-warsaw.com w zakładce "Odwiedzający". W konferencji "Fotowoltaika w Polsce" można uczestniczyć po  rejestracji i zakupie biletu wstępu, natomiast uczestnictwo w Forum PV jest bezpłatne - również wymaga rejestracji.

Organizatorem targów jest REECO Poland.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama