Kup kocioł na biomasę. Fundusz zwróci ci pieniądze

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: k.perkowska | perkowska@apra.pl
16-02-2018,11:45 Aktualizacja: 16-02-2018,11:37
A A A

O dotacje na zakup i montaż instalacji biomasowych mogą wnioskować właściciele domów jednorodzinnych w Świętokrzyskiem. 100-proc. dofinansowanie oferuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Dofinansowaniem objęte zostało podłączenie domu do sieci ciepłowniczej lub gazowej wraz z trwałym odłączeniem od obecnego kotła lub pieca, ich wymiana na nowocześniejsze urządzenia o wyższej sprawności (instalacja kotłów na paliwa stałe, np. pellet możliwa będzie wyłącznie na terenach, na których nie ma dostępu do sieci gazowej lub ciepłowniczej), a także wymiana pieców lub kotłów olejowych lub gazowych na zasilane wyłącznie energią elektryczną. 

biomasa, kocioł na biomasę, energia cieplna, efektywnośc energetyczna, velux, spalanie biomasy

Duże oszczędności dzięki kotłowi na biomasę

Ekologiczną instalację opalaną biomasą oddała właśnie do użytku fabryka Velux w Namysłowie. Dzięki nowej inwestycji znacznie poprawi się efektywność energetyczna zakładu i o 80 proc. spadnie zużycie gazu ziemnego. Rocznie w fabryce Velux jest do...

Wnioski można składać od 15 lutego do wyczerpania środków lub decyzji WFOŚiGW o zamknięciu naboru, jednak nie dłużej niż do 15 października br.

Dofinansowanie w formie dotacji wyniesie 3 tys. zł w przypadku kotłów opalanych węglem, np. ekogroszkiem, 3,5 tys. zł dla kotłów na biomasę, np. pellet, 4 tys. zł dla kotłów na paliwo ciekłe lub gazowe, 5 tys. zł w przypadku urządzeń zasilanych wyłącznie energią elektryczną, np. pomp ciepła lub podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Maksymalne dofinansowanie nie może przekroczyć 100 proc. kosztów kwalifikowanych wyliczonych przez Fundusz na podstawie faktur przedłożonych przez wnioskodawcę. 

nfośigw, efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii, wnioski o dofinansowanie, energooszczędność

Tańsze instalacje OZE. Fundusz je dofinansuje.

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji promujących efektywność energetyczną i korzystanie z odnawialnych źródeł energii w przedsiębiorstwach. O pieniądze można starać się do 30 marca w Narodowym Funduszu Ochrony...

Do kosztów kwalifikowanych zaliczone będą koszty zakupu i montażu nowej instalacji technologicznej kotłowni z niezbędną aparaturą kontrolno-pomiarową, instalacją elektryczną w obrębie kotłowni oraz zbiornikami na paliwo, systemu odprowadzania spalin, instalacją c.w.u., wewnętrzną instalacją co, c.w.u. Jako koszt kwalifikowany potraktowany zostanie też koszt demontażu kotła i innych urządzeń starej kotłowni, koszt przyłączenia do sieci gazowej lub cieplnej, podatek VAT, jeśli wnioskodawcy nie przysługuje jego zwrot z US. Do kosztów kwalifikowanych nie zostanie natomiast zaliczony zakup paliwa, np. pelletu.

Wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia. Fundusz na ocenę będzie miał 60 dni kalendarzowych. Pieniądze na konto wnioskodawcy zostaną przelane w ciągu 14 dni od podpisania z Funduszem umowy o dofinansowanie.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama