Są kłopoty z dostawami prądu. Energia z biogazowni to zmieni?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
15-03-2017,12:20 Aktualizacja: 15-03-2017,12:44
A A A

W Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zapisano, że w 2030 r. średni czas przerw w dostawach prądu ma trwać niecałą godzinę. To optymistyczna informacja, bo w 2015 r. takie przerwy wyniosły ponad 4 godziny. Szczególnie dotkliwy jest brak prądu na wsiach.

Z badań przeprowadzonych przez Instytut Energii Odnawialnej wynika, że rolnicy prawie codziennie borykają się z problemami dostaw i zbyt niskim napięciem w sieci, przez co niszczą się silniki maszyn rolniczych - informuje "Gazeta Polska Codziennie". Wyłączenia i częste zmiany napięć niszczą również urządzenia elektroniczne.

Strategia wskazuje, że trzeba zacząć wykorzystywać energetycznie odpady oraz odnawialne źródła energii, by przerwy w dostawach prądu były coraz krótsze. Na wsiach energia mogłaby pochodzić z odnawialnych źródeł energii, zwłaszcza z biogazowni, które wykorzystuje się obecnie w niewielkim stopniu.

Tymczasem w Niemczech połowa z 2 mln niewielkich, czyli do 200 kW, instalacji OZE należy do osób indywidualnych, przede wszystkim rolników.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama