Jak zbudować małą biogazownię prosumencką? Warsztaty już wkrótce

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: k.perkowska | perkowska@apra.pl
13-05-2015,1:05 Aktualizacja: 13-05-2015,8:36
A A A

19 maja w Końskowoli (woj. lubelskie) u ramach projektu BIOGAS3 zostaną zorganizowane bezpłatne warsztaty dotyczące małych biogazowni prosumenckich w przemyśle rolno-spożywczym. Mogą w nich uczestniczyć przedsiębiorcy, rolnicy, doradcy rolniczy oraz przedstawiciele administracji publicznej.

Warsztaty odbędą się w Centrum Innowacyjno-Szkoleniowym LODR w Końskowoli na terenie powiatu puławskiego. Zostaną na nich zaprezentowane techniczne i organizacyjno-finansowe aspekty funkcjonowania małych biogazowni, przykłady udanych realizacji takich inwestycji w innych krajach UE, a także dostępne na polskim rynku technologie biogazowe do 100kW.

Biogazowni jest za mało. Eksperci nie mają złudzeń

Biogaz to stabilne i przewidywalne źródło energii odnawialnej, ale w Polsce jest nieco ponad 50 biogazowni. Tymczasem jeszcze w 2010 r. rząd planował, by była w każdej gminie. W ocenie uczestników konferencji "Biogazownia...
Uczestnicy warsztatów będą mogli skorzystać ze wstępnych, indywidualnych konsultacji z ekspertami BIOGAS3 (m.in. z przedstawicielem RENAC z Niemiec), a także wykonać analizę przy pomocy oprogramowania SmallBiogas.

Dla zainteresowanych praktycznymi aspektami funkcjonowania biogazowni zaplanowano bezpłatną wycieczkę do biogazowni w Koczergach, która odbędzie się następnego dnia, czyli 20 maja (start: LODR w Końskowoli o godz. 10).

Warsztaty organizowane są w ramach międzynarodowego projektu BIOGAS3, realizowanego przy wsparciu finansowym programu UE Inteligentna Energia - Europa.

Udział w warsztatach i wycieczce jest bezpłatny. Zainteresowani muszą jednak zarejestrować się wcześniej na stronie http://www.renac.de/en/current-projects/biogas3/registration/registration-poland.html lub za pośrednictwem FUNDEKO: , tel. 22/ 658 03 70.

Więcej informacji na temat projektu: www.biogas3.eu

Poleć
Udostępnij
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama