Energia odnawialna w gospodarstwach rolnych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: k.perkowska | perkowska@apra.pl
17-03-2016,11:15 Aktualizacja: 17-03-2016,11:12
A A A

W gospodarstwach rolnych zużycie energii elektrycznej i cieplnej jest coraz wyższe, a to skłania rolników do inwestowania w OZE. Jakie instalacje najlepiej sprawdzą się na wsi, podpowiedzą eksperci podczas konferencji „Rolnik z energią. OZE przyszłością polskiego rolnictwa”, która odbędzie się 14 kwietnia we Wrocławiu.

Rolnicy za energię płacą więcej niż miejscy i przemysłowi odbiorcy. Wiejskie sieci rozdzielcze wymagają często modernizacji, co sprawia, że straty na dystrybucji energii są stosunkowo wysokie. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii zdecydowanie przyczyniłoby się więc do obniżenia kosztów i poprawy bezpieczeństwa energetycznego rolników.

- Mikrobiogazownie, systemy fotowoltaiczne i pompy ciepła doskonale sprawdziłyby się w gospodarstwach rolnych. Niestety, rolnicy nie są jeszcze zbyt chętni do inwestycji pozarolniczych. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć im korzyści, które płyną z OZE - mówi Małgorzata Bartkowski, project manager targów InEnerg OZE+Efektywność Energetyczna.

Podczas targów, które odbędą się 13-14 kwietnia we Wrocławiu, już po raz drugi zorganizowany zostanie Dzień Rolnictwa. Jego tematem będą odnawialne źródła energii. Eksperci podpowiedzą jakie są możliwości sfinansowania zakupu i montażu urządzeń do produkcji „zielonej” energii. Zachęcać będą również do budowania mikroinstalacji biogazowych i wykorzystywania nie tylko powstającej w nich energii, ale i pofermentu jako naturalnego nawozu. Przedstawiciele firm pochwalą się natomiast doświadczeniami w przyłączaniu i pracy mikroinstalacji w gospodarstwach rolnych. Z porad ekspertów będą mogli skorzystać również rolnicy zainteresowani zakupem pomp ciepła.

Udział w konferencji będzie bezpłatny.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama