Copy LinkXFacebookShare

Amazone o roku 2014: uzyskaliśmy drugi wynik w historii firmy

W zeszłym roku obrachunkowym zakłady Amazone osiągnęły obroty w wysokości 468 milionów euro.

Jak informuje niemiecka firma w komunikacie prasowym udział eksportu wyniósł blisko 80%, a liczba stałych pracowników wzrosła do 1800. Natomiast inwestycje rzeczowe zamknęły się wartością 15 milionów euro, a wydatki na badania i rozwój w 2014 roku stanowiły około 5% obrotów.

Oceniając sprzedaż maszyn na europejskich rynkach, Amazone uważa, że osiągnęło zadowalający wzrost obrotów w: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rumunii, Czechach, we Włoszech, Finlandii, Hiszpanii i Kazachstanie. Na wysokim poziomie kształtowały się natomiast wyniki sprzedaży w: Niemczech, Austrii, Rosji, Polsce na Węgrzech, w Belgii i Holandii. Za to we Francji, będącej dla Amazone drugim po Niemczech rynkiem zbytu, po wyjątkowo dobrych latach 2012 i 2013 nastąpił spadek obrotów. Oczywiście na Ukrainie w wyniku kryzysu politycznego  spadek sprzedaży w 2014 roku był największy.

Niemiecki potentat w produkcji maszyn rolniczych podał, że w 2014 r. popyt na oferowany przez niego sprzęt był zbliżony. Trochę lepiej sprzedawały się opryskiwacze polowe, rozsiewacze nawozów oraz sprzęt do uprawy i siewu na wielkich powierzchniach.

Zobacz nas w Google News

dopłaty do loch, dopłaty do trzody chlewnej, lochy, loszki hodowlane, trzoda chlewna, świnie, pomoc dla rolników, MRiRW, ARiMR, de minimis, wsparcie hodowców
Hodowla

Dopłaty do loch: 1000 zł na maciorę i 2000 zł do loszki hodowlanej

wapnowanie
Uprawa

Skrzyp polny po żniwach – jak zniszczyć uciążliwy chwast?

szkodniki w rzepaku
Uprawa

Insektycydy przeciwko pierwszym szkodnikom w rzepaku

ASF, afrykański pomór świń, dwa nowe ogniska ASF, ognisko ASF, ASF u świń, trzoda chlewna, świnie, bioasekuracja, Inspekcja Weterynaryjna, ASF 2026
Hodowla

Dwa nowe ogniska ASF u świń. Kolejne na Kujawach!