Konkurs na prezesa DANKO

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: dr inż. Arkadiusz Artyszak | artyszak@agropolska.pl
30-11-2016,11:40 Aktualizacja: 30-11-2016,12:40
A A A

Do 5 grudnia można składać dokumenty w konkursie na prezesa i członka zarządu spółki DANKO Hodowla Roślin z siedzibą w Choryni.

Otwarcie zgłoszeń odbędzie się 6 grudnia. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, którzy spełniają wymagania formalne mają zakończyć się do dnia 16 grudnia.

Przypomnijmy, że poprzedni prezes dr Karol Marciniak został odwołany ze stanowiska prezesa zarządu 18 grudnia 2015 r. Jednocześnie powierzono mu pełnienie obowiązków prezesa do czasu wyboru następcy.

Następnie ANR ogłosiła nabór na nowego prezesa zarządu ale w styczniu 2016 r. postępowanie kwalifikacyjne zostało zakończone bez podania przyczyny i bez wyłonienia kandydata.

23 czerwca 2016 r. jako pierwsi podaliśmy informacje, że dr Henryk Woś został powołany na pełniącego obowiązki prezesa DANKO w miejsce dr. Karola Marciniaka. W 2015 r. dr Henryk Woś został dyscyplinarnie zwolniony z innej państwowej spółki hodowlanej - Hodowli Roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR.

Kilka dni później dr Henryk Woś zostały odwołany z funkcji p.o. prezesa DANKO. Jak wyjaśnił nam ówczesny wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych Karol Tylenda powodem dymisji był fakt zatajenia faktu dyscyplinarnego zwolnienia z Hodowli Roślin Strzelce w zeszłym roku.

Do wiceprezesa Karola Tylendy udała się także delegacja związkowców, która zagroziła strajkiem w spółce i odejściem z pracy wielu pracowników, jeśli dr Henryk Woś pozostanie na stanowisku.

Od 6 lipca funkcję pełniącego obowiązki prezesa zarządu spółki DANKO przejął Tomasz Dutkiewicz, zastępca dyrektora Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych w Poznaniu. Niezwłocznie po tym miał być ogłoszony konkurs na prezesa zarządu DANKO. Ostatecznie jego ogłoszenie opóźniło się o kilka miesięcy.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu